خبرهای جدید از متا نشان می دهد عینک واقعیت افزوده این شرکت احتمالاً تا سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً گزارشی در رابطه با فعالیت متا روی عینک واقعیت افزوده منتشر شده که نشان می دهد این شرکت برای توسعه عینک های خود تا کنون […]
خبرهای جدید از متا نشان می دهد عینک واقعیت افزوده این شرکت احتمالاً تا سال ۲۰۲۴ به بازار عرضه خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً گزارشی در رابطه با فعالیت متا روی عینک واقعیت افزوده منتشر شده که نشان می دهد این شرکت برای توسعه عینک های خود تا کنون میلیاردها دلار هزینه کرده است. این محصول برای متاورس یک چشم انداز مهم محسوب می شود. طبق گزارش منتشر شده در وبسایت cnet عینک واقعیت افزوده متا سال ۲۰۲۴ روانه بازار خواهد شد و طرح‌های پیشرفته‌تر آن نیز طی سال‌های 2026 و 2028 ارائه می‌شوند. نام این عینک واقعیت افزوده Project Nazare خواهد بود و احتمالاً نسبت به هدست متا به نام culus Quest 2 VR با قیمت ۲۹۹ دلار گران تر خواهد بود.
مارک زاکربرگ پیش از این عینک های AR را یکی از چشم اندازهای مهم برای حرکت این شرکت به سوی متاورس اعلام کرده بود. طبق گزارش‌های منتشر شده با استفاده از عینک واقعیت افزوده امکان تعامل با هولوگرام های کاربران وجود خواهد داشت. علاوه بر آن می‌تواند بدون استفاده از گوشی هوشمند نیز مورد استفاده باشد. این در حالی است که مایکروسافت و کوالکام نیز برای ساخت تراشه های جدید عینک های واقعیت افزوده همکاری‌هایی را آغاز کرده اند. اولین عینک هوشمند متا سال گذشته به نام Ray-Ban Stories معرفی شده بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster