کنسول دستی استیم دک به‌لطف توانایی اجرای بازی‌های جدیدی مانند Elden Ring مورد تحسین و تمجید منتقدین قرار گرفته است اما حالا دیجیتال فاندری (Digital Foundry) برای بررسی بهتر عملکرد این کنسول، برخی از بازی‌های سنگین را با فعال‌کردن فناوری رهگیری پرتو روی آن اجرا کرده است. توجه داشته باشید که استیم دک در حالت عادی از این فناوری پشتیبانی نکرده و کاربران برای استفاده از آن باید سیستم عامل ویندوز را روی کنسول نصب کنند.
استیم دک در آزمایش‌های دیجیتال فاندری موفق شد تا بازی Metro Exodus را پس از فعال‌کردن حالت رهگیری پرتو با نرخ 30 فریم بر ثانیه و رزولوشن 896 در 504 پیکسل اجرا کند. عملکرد این دستگاه در اجرای بازی Control کمی ضعیف‌تر بود چرا که شرکت رمدی (Remedy) هنوز فناوری رهگیری پرتو در این بازی را برای معماری RDNA 2 بهینه‌سازی نکرده است. استیم دک همچنین بازی Quake 2 RTX را با رزولوشن 216 پیکسل و نرخ 60 فریم اجرا کرد.
دیجیتال فاندری همچنین بازی Microsoft Flight Simulator، که به سخت افزار بسیار قدرتمندی نیاز دارد، را نیز روی استیم دک مورد آزمایش قرار داد و خوشبختانه این کنسول توانست تا بازی را با نرخ 30 فریم بر ثانیه و رزولوشن 612 پیکسل اجرا کند. این عملکرد مشابه آن چیزی است که کنسول ایکس باکس سری اس در اجرای این بازی ارائه می‌دهد. با توجه به آزمایش‌های دیجیتال فاندری می‌توان گفت که استیم دک توانایی اجرای بازی‌های سنگین با رهگیری پرتو را دارد اما شرکت ولو می‌تواند با اضافه‌کردن قابلیت رزولوشن پویا (ِDynamic Resolution) و پشتیبانی از رهگیری پرتو در سیستم عامل استیم او اس، عملکرد کنسول دستی خود در اجرای این بازی‌ها را بهتر کند.
نظر شما در مورد استیم دک چیست؟ به‌نظر شما ولو باید چه قابلیت‌هایی را به این کنسول اضافه کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
منبع: TechSpot
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster