سامسونگ با وجود از دست‌ دادن مشتری اصلی‌اش، یعنی کوالکام، همچنان توانسته است در پایان سال ۲۰۲۱ سهم بازار حدود ۱۷ درصدی تولید ویفر را به خود اختصاص دهد و بالاتر از TSMC قرار بگیرد.
واحد Samsung LSI مسئول طراحی تراشه‌های کارآمد برای تأمین انرژی وسایل الکترونیکی موردعلاقه شما از گوشی‌های هوشمند گرفته تا تبلت‌ها و لوازم خانگی است. واحد‌ مذکور اخیراً به‌دلیل بازدهی بسیار پایین برای فرایند ۴ نانومتری خود مورد انتقاد قرار گرفته که این موضوع منجر به از دست دادن مشتری اصلی‌اش کوالکام شد. باوجوداین، گزارش جدیدی از Business Korea نشان می‌دهد که سامسونگ الکترونیکس همچنان توانسته است بیشترین تولید ماهانه ویفرهای نیمه‌هادی را در سال ۲۰۲۱ داشته باشد.
به‌نقل از Sammobile، از ۱۲ میلیون ویفر ۲۰۰ میلی‌متری که به‌صورت ماهانه در سال ۲۰۲۱ تولید شده، سامسونگ الکترونیکس ۴٫۵ میلیون ویفر را به خود اختصاص داد که افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت تولید نسبت به سال ۲۰۲۰ را نشان می‌دهد. TSMC با ۲٫۸ میلیون ویفر در رتبه دوم قرار گرفت و پس از آن Micron با ۲٫۰۵ میلیون ویفر، SK Hynix با ۱٫۹۸ میلیون ویفر و Kioxia با ۱٫۳۳ میلیون ویفر، رتبه‌های سوم، چهارم و پنجم را از آن خود کردند.

سهم بازار سامسونگ در پایان سال ۲۰۲۱ حدود ۱۷ درصد بود. از طرفی دیگر، TSMC و Micron و SK Hynix و Kioxia به‌ترتیب، ۱۳ درصد، ۱۰ درصد، ۹ درصد و ۶ درصد از سهم بازار را دراختیار داشتند. ۴۳ درصد باقی‌مانده از سهم بازار به نقش‌آفرینان کوچک‌تری تعلق دارد که نامشان ذکر نشده است.
گفتنی است که ویفرهای مذکور انبوهی از لوازم الکترونیکی از جمله پردازنده برنامه موبایل، برنامه‌های کاربردی اینترنت اشیا، حافظه فرار (VM) یا غیر فرار (NVM) و غیره را شامل می‌شود. برتری سامسونگ در زمان کوتاه، با توجه به تسلط آن بر بازار فلش NAND که اخیراً پر رونق بوده، تعجب‌آور نیست.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster