حملات سایبری علیه وزارت ارشاد و دامنه های زیرمجموعه آن همچنان ادامه دارد. اکنون سامانه مجوز آثار موسیقی، مجوز کتاب، جوز نمایش و.. نیز مورد حمله قرار گرفته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حمله هکری به سایت وزارت ارشاد در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته انجام گرفت. پس از آن […]
حملات سایبری علیه وزارت ارشاد و دامنه های زیرمجموعه آن همچنان ادامه دارد. اکنون سامانه مجوز آثار موسیقی، مجوز کتاب، جوز نمایش و.. نیز مورد حمله قرار گرفته است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حمله هکری به سایت وزارت ارشاد در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته انجام گرفت. پس از آن نیز برخی دامنه های زیرمجموعه آن مورد حمله هکرها بودند. در ویدئوی منتشر شده در فضای مجازی مشخص شد سایت وزارت ارشاد و برخی دامنه های اینترنتی و وابسته دچار اختلال های گشترده شدند. به طوری که تصاویری از گروه منافقین در این سایت ها مشاهده شده بود.
 به نظر می‌رسد اکنون سامانه هایی مانند اخذ مجوز آثار موسیقی و کتاب و نمایش نیز دچار چنین حملاتی شده اند. از طرفی مدیر دفتر موسیقی ارشاد نیز این حمله هکری را تایید کرده و از تلاش برای رفع مشکلات آن خبر داده است.
 پس از این حمله سیستم صدور مجوز ها دچار مشکل شده و هنوز نیز به صورت مقطعی راهکاری برای حل مشکل در پیش گرفته نشده است. با توجه به حمله هکری به این سامانه و اختلال ایجاد شده امکان دریافت مجوز آثار هنرمندان موسیقی از این سامانه وجود ندارد و ممکن است این اختلال در روند برنامه‌ریزی های آن ها مشکلاتی را ایجاد کند. آرشیو این وب سایت ها نیز در دسترس نبوده و هنوز وزارت ارشاد صحبت های رسمی در این مورد انجام نداده است. مرکز رسانه های دیجیتال نیز برای رفع مشکل تلاش هایی را انجام داده اما هنوز اختلال ها ادامه دارد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster