اپل قصد دارد در سری جدید ساعت های هوشمند خود از قابلیت ارتباط ماهواره ای استفاده کند. این قابلیت به کاربران کمک میکند تا بصورت اضطراری درخواست کمک کرده یا پیام های ضروری از شریق شبکه اهواره ایبدون نیاز به اپراتور ارسال کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، در سال گذشته خبرهایی منتشر شده […]
اپل قصد دارد در سری جدید ساعت های هوشمند خود از قابلیت ارتباط ماهواره ای استفاده کند. این قابلیت به کاربران کمک میکند تا بصورت اضطراری درخواست کمک کرده یا پیام های ضروری از شریق شبکه اهواره ایبدون نیاز به اپراتور ارسال کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، در سال گذشته خبرهایی منتشر شده بود که نشان میداد اپل روی قابلیت ارتباط ماهواره ای و اضافه کردن آن به آیفون 13 کار میکند. اما در نهایت آیفون 13 بدون این قابلیت عرضه شد. با اینکه این ویژگی همراه با آیفون 13 عرضه نشد اما احتمال دارد اپل در آیفون 14 این ویژگی را اضافه کند. به گزارش بلومبرگ علاوه بر آیفون 14، این شرکت این فناوری را روی اپل واچ نیز بکار خواهد برد.
قابلیت ارتباط ماهواره ای در دو بخش به کاربران در ایجاد ارتباط کمک خواهد کرد. بخش اول به نام Emergency Message via Contacts یا همان ارسال پیام اضطراری از طریق مخاطبین خواهد بود که ارسال پیام کوتاه از طریق شبکه ای ماهواره ای محسوب می شود. این قابلیت روی گوشی های اپل به شکل حباب های خاکستری نمایش داده می شود. بخش دوم نیز به اعلان یک بحران به مقام مسئول مربوط است. در این ویژگی گزارشی از نوع بحران از کاربر خواسته خواهد شد. بنظر می رسد استفاده از این قابلیت در نهایت به قوانبن موجود محلی نیز بستگی پیدا خواهد کرد و ممکن در تمام کشورها امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster