تحقیقات اخیر دانشمندان نشان میدهد در صورت استفاده بدون ملاحظه از هیدروژن خطر آن در گرمایش زمین نسبت به دی اکسید کربن بیشتر بوده به طوری که می‌تواند ۱۱ برابر بیشتر از CO2 باعث گرمایش زمین شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تاکنون برای مقابله با انتشار دی اکسید کربن از هیدروژن […]
تحقیقات اخیر دانشمندان نشان میدهد در صورت استفاده بدون ملاحظه از هیدروژن خطر آن در گرمایش زمین نسبت به دی اکسید کربن بیشتر بوده به طوری که می‌تواند ۱۱ برابر بیشتر از CO2 باعث گرمایش زمین شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تاکنون برای مقابله با انتشار دی اکسید کربن از هیدروژن استفاده شده بود. اما به نظر می رسد استفاده بدون ملاحظه از آن می تواند خطرناک باشد. در صورت وارد شدن مستقیم این گاز به اتمسفر و ترکیب آن با گازها و بخارات دیگر اثرات گرمایشی آن نسبت به دی اکسید کربن ۱۱ برابر بیشتر خواهد شد.
 محققان بخش پژوهش دولت بریتانیا در بررسی های اخیر متوجه شدند در زمان کنونی هیدروژن می تواند دو برابر بیشتر از میزان قبل پتانسیل گرمایش جهانی داشته باشد. طبق توضیحات این محققان در یک دوره زمانی ۱۰۰ ساله وجود هیدروژن در جو زمین یازده برابر بیشتر از دی اکسید کربن باعث گرمایش خواهد شد. در حال حاضر متان و دی اکسید کربن دو گاز مهم در آسیب به زمین هستند. به طوری که متان ۸۰ برابر بیشتر از دی اکسید کربن در گرمایش زمین نقش دارد و از طرفی دی‌اکسیدکربن نیز می‌تواند بیشتر از متان در هوا باقی بماند. اما هیدروژن با افزایش غلظت اوزون تروپوسفری می تواند آن ها را خنثی کرده اما با تقویت اثر اجبار تابشی باعث افزایش دما نیز خواهد شد. از این گزارش می توان نتیجه گیری کرد اگرچه مزایای کاهش انتشار دی اکسید کربن بیشتر از نشت هیدروژن است اما در استفاده از هیدروژن به عنوان برنامه اقتصاد هیدروژن باید کنترل بیشتری داشت.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster