به نظر می‌رسد اپل قصد دارد برای برخی از دستگاه‌های خود مانند آیفون یا آیپد کنترلر بازی عرضه کند. پیش از این نیز شایعاتی در رابطه با حضور این شرکت در بازار کنسول و بازی منتشر شده بود. اسناد جدید به دست آمده نشان می دهد اپل اخیراً پتنتی را در اروپا در رابطه با […]
به نظر می‌رسد اپل قصد دارد برای برخی از دستگاه‌های خود مانند آیفون یا آیپد کنترلر بازی عرضه کند. پیش از این نیز شایعاتی در رابطه با حضور این شرکت در بازار کنسول و بازی منتشر شده بود. اسناد جدید به دست آمده نشان می دهد اپل اخیراً پتنتی را در اروپا در رابطه با این موضوع به ثبت رسانده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در پتنت ثبت شده توسط اپل آزمایش سه مدل کنترلر بازی آمده است که یکی از آنها به عنوان یک دستگاه جانبی برای وصل شدن به آیفون نیز در نظر گرفته می شود. در این پتنت در مورد نحوه اتصال آن به دستگاه توضیحی داده نشده است. کنترلر دوم در این پتنت همانند یک سطح صاف مقابل نمایشگر آیفون خواهد بود که شبیه به یک صفحه کلید و یا نمایشگر ثانویه است. مدل سوم این پتنت مربوط به کنترلر با طراحی سنتی شبیه کیبورد است که دکمه های آن کمی متفاوت و جزئی تر خواهد بود.
توضیحات این پتنت شامل یک سند ۲۶۶ صفحه ای است که کلیه جزئیات مربوط به برنامه های اپل در راه اندازی تجهیزات جانبی مربوط به بازی در آن آمده است. به نظر می‌رسد واقعا اپل قصد دارد تا در بخش بازی حضور قدرتمندی داشته باشد. دو سال پیش نیز خبرهایی در مورد ساخت یک کنسول با پردازنده ARM توسط این شرکت منتشر شده بود که پس از آن نیز استخدام چند مهندس ایکس باکس توجه نشریات را به خود جلب کرد. اما هنوز به طور دقیق مشخص نیست چه زمانی اپل کنسول خود را معرفی خواهد کرد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster