وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وعده داد 70 درصد شبکه ملی اطلاعات در سال جاری اجرایی شود. او همچنین بهره‌برداری از پنج میلیون پورت فیبر نوری را از دیگر اهداف این وزارتخانه در سال 1401 عنوان کرد.
«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات ظهر امروز در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حاضر شد. وی در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در هفت ماه گذشته را ارائه و برنامه‌های وزارت ارتباطات در سال 1401 را تشریح کرد.
او پس از این نشست و با حضور در جمع خبرنگاران، اجرای فازهای مختلف شبکه ملی اطلاعات را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزارتخانه متبوع خواند و گفت: «براساس هدف‌گذاری‌های انجام گرفته مقرر شد حدود 70 درصد شبکه ملی اطلاعات امسال اجرایی شود.»
زارع‌پور همچنین به پیشرفت طرح راهبردی فیبر نوری منازل و کسب‌و‌کارها اشاره کرد و اظهار داشت عملیاتی کردن پنج میلیون پورت پرسرعت فیبرنوری در نقاط مختلف یکی دیگر از هدف‌گذاری های وزارت ارتباطات در سال 1401 است. گفتنی است در بهمن سال گذشته، 500 هزار پورت فیبر نوری به بهره‌برداری رسید و هدف‌گذاری وزیر ارتباطات در سال جدید نزدیک به 10 برابر سال 1400 است.
او در ادامه به بحث توسعه حوزه فضایی اشاره و عنوان کرد امسال تثبیت تزریق ماهواره به لایه لئو (مدارهای حدود 500 کیلومتری) انجام می‌شود:
«ما ماهواره‌های متعددی در دست پرتاب داریم. جمهوری اسلامی ایران باید به زودی به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی منطقه و کشورهای اسلامی تبدیل شود؛ زیرا ما جزو 10 کشوری هستیم که هم توان ساخت ماهواره بومی را داریم و هم پرتاب آن با پرتابگر بومی انجام می‌شود.»
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره برنامه‌های این وزارتخانه در حوزه اقتصاد دیجیتال، خاطرنشان کرد: «تلاش می‌کنیم در سال جاری یک واحد به سهم اقتصاد دیجیتال از کل تولید ناخالص ملی افزوده شود؛ کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت محوریت تحقق این مهم را برعهده دارد.»
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster