گوگل قابلیت جستجوی چندگانه (Multisearch) را برای برنامه گوگل لنز عرضه کرده است. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا یک تصویر را به‌همراه متن جستجو کنید. این کار باعث خواهد شد تا نتایج جستجوی شما دقیق‌تر شوند.
گوگل در توضیح این قابلیت گفته است فرض کنید شما تصویر یک لباس نارنجی‌رنگ را دیده‌اید، اما به‌دنبال فروشگاهی هستید که رنگ سبز آن را بفروشد، حالا می‌توانید آن تصویر را به‌همراه کلمه “سبز” در گوگل لنز جستجو کنید. به این‌ترتیب شما فقط فروشگاه‌هایی را خواهید دید که رنگ سبز همان لباس را می‌فروشند.
شما برای استفاده از این قابلیت، گوکل لنز را روی دستگاه آی‌اواس یا اندرویدی خود باز کرده و روی گزینه دوربین Lens ضربه بزنید؛ سپس تصویر موردنظر خود را انتخاب یا عکس بگیرید و بعد به سمت بالا سوایپ کرده و روی ‘+ Add to your search’ ضربه بزنید؛ آنجا عبارت یا کلمه موردنظر خود را وارد کنید و اینتر را بزنید. گوگل گفته است که این قابلیت هنوز در مرحله بتا است و کاربردهای دیگری نیز خواهد داشت. در حال حاضر این قابلیت بهترین عملکرد را در جستجوی فروشگاه‌ها دارد.
به‌گفته گوگل این قابلیت با استفاده از بهبودهایی که در فناوری هوش مصنوعی‌اش ایجاد کرده امکان‌پذیر شده است و قصد دارد به‌زودی آن را با فناوری جدید MUM نیز ادغام کند تا بتوان نتایج همه جستجوها را بهبود بخشید.
منبع: Neowin

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster