مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد موتورولا اج بیشتر از هر گوشی اندرویدی دیگری تشعشع ساطع می‌کند. نام چند دستگاه گوگل و سونی نیز در فهرست دیده می‌شود.
تشعشعات خطرناک گوشی‌های هوشمند موضوع جدیدی نیست و گوشی‌های امروزی (هرچند در مقادیر متفاوت) تشعشع ساطع می‌کنند. مطالعه‌‌ای که به‌تازگی انجام شده است، به‌طور دقیق‌تر گوشی‌های هوشمند را ازلحاظ سطح تشعشعات بررسی می‌کند و نتایج آن ممکن است متعجبتان کند.
به‌نوشته‌ی Android Central و به‌نقل از Bankless Times، شماری از گوشی‌های قدیمی‌تر گوگل، سونی، موتورولا، وان پلاس، اوپو و ZTE بیشترین سطح تشعشعات را ساطع می‌کنند. گوشی موتورولا اج در صدر فهرست قرار می‌گیرد و در رتبه‌های بعدی حضور ZTE اکسون 11 و وان پلاس 6T را شاهد هستیم.
جالب است که چند مدل گوشی پیکسل گوگل و وان پلاس و سونی اکسپریا در فهرست خودنمایی می‌کنند. این دستگاه‌ها شامل پیکسل 3، پیکسل 3XL، پیکسل 4a، اکسپریا XA2 پلاس، اکسپریا XZ1 کامپکت و وان پلاس 6 و وان پلاس 6T می‌شوند.
گفتنی است دستگاه‌های یادشده به دو تا پنج سال پیش مربوط هستند؛ بنابراین، تعداد کاربران امروزی آن‌ها احتمالاً چندان زیاد نیست. مطالعه‌ی جدید گوشی‌های هوشمند را براساس نرخ مخصوص جذب (SAR) رتبه‌بندی کرده است. این معیار نشان می‌دهد که بدن انسان چقدر سریع انرژی فرکانس رادیویی را جذب می‌کند. نمودار زیر SAR هر گوشی را نشان می‌دهد:
سطح تشعشعات گوشی های مختلف بر اساس SAR مطالعه سال ۲۰۲۲

کمسیون فدرال ارتباطات در ایالات متحده‌ی آمریکا حداکثر نرخ SAR را ۱٫۶ وات به‌ازای هر کیلوگرم اعلام کرده است. نمودار بالا به‌وضوح نشان می‌دهد گوشی موبایل موتورولا اج بدترین سطح تشعشعات را دارد.
براساس اعلام کمیسیون فدرال ارتباطات، مدرک علمی معتبری وجود ندارد که نشان دهد قرار‌گرفتن درمعرض تشعشعات گوشی‌های هوشمند مشکل سلامتی برای کاربران ایجاد کرده باشد.
فردی به‌نمایندگی از گوگل اعلام کرده است گوشی‌های این شرکت تمامی قوانین و مقررات بازارها را رعایت کرده‌اند و جدیدترین دستگاه‌های سری پیکسل نرخ کمتری از SAR دارند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین مقالات هفته
داغ‌ترین‌های امروز

کاربران بیشتر به دنبال چه هستند؟

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster