روز گذشته چهار فضانورد خصوصی سفر خود به ایستگاه فضایی بین المللی را آغاز کردند. این چهار فضانورد با کمک موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس سفر ۱۰ روزه خود را به ایستگاه فضایی انجام دادند که با همراهی یک فضانورد سابق ناسا انجام گرفت. به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، در این ماموریت به […]
روز گذشته چهار فضانورد خصوصی سفر خود به ایستگاه فضایی بین المللی را آغاز کردند. این چهار فضانورد با کمک موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس سفر ۱۰ روزه خود را به ایستگاه فضایی انجام دادند که با همراهی یک فضانورد سابق ناسا انجام گرفت.
به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا، در این ماموریت به سمت ایستگاه فضایی یک فضانورد سابق ناسا به نام مایکل لوپز و سه نفر دیگر به نام های لری کانر به همراه مارک پتی و ایتان استیبه به عنوان مسافران خصوصی حضور دارند. سفر این فضانوردان با کمک موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس ایکس از مرکز فضایی کندی ناسا انجام گرفت.
 سه نفر از چهار فضانورد به طور خصوصی در این پرواز حضور پیدا کردند و قرار است حدود ۸ روز در ایستگاه فضایی اقامت کنند. پیش از پرواز نیز ساعت ها تمرین برای این ماموریت انجام گرفته است. موشک فالکون ۹ توانست پس از این ماموریت نیز با موفقیت روی سکوی شناور در دریا فرود آید و با موفقیت آن را به پایان برساند. پس از حدود ۱۲ دقیقه از پرتاب نیز با جدا شدن کپسول کرو دراگون مسیر فضانوردان به سمت ایستگاه فضایی ادامه پیدا کرد.
پرواز روز گذشته ساعت ۱۹ و ۴۷ دقیقه به وقت تهران انجام شد. به گفته ناسا این چهار فضانورد روز نهم آوریل ساعت ۱۶ و ۱۵ دقیقه به وقت تهران به ایستگاه فضایی متصل خواهند شد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster