هواوی در سال گذشته میلادی توانست با ثبت بیشترین اختراعات در فهرست رتبه بندی آن در جایگاه نخست قرار بگیرد. پیش از این سامسونگ در جایگاه نخست این فهرست قرار داشته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق گزارش اداره ثبت اختراعات اروپا (EPO) رتبه بندی ثبت اختراع در سال ۲۰۲۱ در […]
هواوی در سال گذشته میلادی توانست با ثبت بیشترین اختراعات در فهرست رتبه بندی آن در جایگاه نخست قرار بگیرد. پیش از این سامسونگ در جایگاه نخست این فهرست قرار داشته است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق گزارش اداره ثبت اختراعات اروپا (EPO) رتبه بندی ثبت اختراع در سال ۲۰۲۱ در این قاره به صورت فهرست جدید منتشر شد. به گزارش Huaweicentral ، هواوی با ثبت ۳۵۴۴ موفق شد تا جایگاه اول را به خود اختصاص دهد. پس از آن سامسونگ با ۳۴۳۹ ثبت اختراع در جایگاه دوم قرار گرفت و ال‌جی نیز با ثبت ۲۴۲۲ اختراع در جایگاه سوم است.
این در حالی است که در سال ۲۰۲۰ سامسونگ با ثبت اختراع ۳۲۷۶ در جایگاه اول این فهرست قرار داشته است. در این بین رتبه چهارم نیز به اریکسون با ثبت ۱۸۸۴ اختراع تعلق دارد. کوالکام و سونی نیز به ترتیب در رتبه های هفتم و هشتم هستند. تعداد کل اختراعات ثبت شده در اداره ثبت اختراعات اروپا در سال ۲۰۲۱ به ۱۸۸٬۶۰۰عدد می‌رسد که نسبت به سال قبل چهار و نیم درصد رشد داشته است.
 حوزه اصلی رشد این تعداد به ارتباطات دیجیتال با ۸.۲ درصد می‌رسد. پس از آن فناوری پزشکی نیز به همراه فناوری کامپیوتری با ۸.۱ درصد و ۷.۸ درصد رشد در رده های بعدی قرار دارند. در رتبه بندی کشورها نیز ایالات متحده با دریافت ۲۵ درصد سهم کل بالاترین آمار درخواست ثبت اختراع را داشته است. پس از آن آلمان با ۱۴ درصد و ژاپن با ۱۱ درصد قرار می گیرند. در رتبه‌های بعدی نیز چین، فرانسه و کره‌جنوبی قرار گرفته اند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster