طی همکاری شیائومی و آژانس های دولتی چین و اندونزی سیستم هشدار زلزله به تعداد بی شماری از گوشیهای شیائومی اضافه شده است تا کاربران بتوانند از بروز زلزله پیش از وقوع مطلع شوند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سیستم هشدار زلزله اکنون به تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند شیائومی اضافه شده […]
طی همکاری شیائومی و آژانس های دولتی چین و اندونزی سیستم هشدار زلزله به تعداد بی شماری از گوشیهای شیائومی اضافه شده است تا کاربران بتوانند از بروز زلزله پیش از وقوع مطلع شوند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سیستم هشدار زلزله اکنون به تعداد زیادی از گوشی‌های هوشمند شیائومی اضافه شده است و احتمالاً این قابلیت به دیگر گوشی ها به صورت آزمایشی و در کشور اندونزی اضافه می شود. همکاری شیائومی با آژانس های دولتی چین و اندونزی باعث اضافه شدن این قابلیت به گوشی ها شده است.
سیستم شیائومی EEW هم اکنون روی دستگاه های دارای نسخه های ۱۲، ۱۲٫۵ یا ۱۳ رابط کاربری MIUI ارائه خواهد شد که می تواند لرزش های نزدیک را به کاربران ساکن در اندونزی هشدار دهد. به گفته این شرکت، سیستم جدید می‌تواند با بررسی سرعت امواج الکتریکی که معمولاً سرعت آن بیشتر از سرعت امواج ثانویه زمین لرزه است طی چند ثانیه تا دهها ثانیه زمین لرزه ها را تشخیص دهد.
کاربران مناطقی مانند اندونزی با فعال کردن این قابلیت در گوشی خود می توانند هشدار هایی را به صورت دیداری و شنیداری که تحت تأثیر زمین لرزه قرار دارند دریافت کنند. از جمله این هشدارها شامل بزرگی زمین لرزه، زمان فرا رسیدن آن به صورت تخمینی و شدت آن خواهد بود. البته تنها زمانی که زمین لرزه ای به بزرگی بیشتر از ۴ بر اساس مقیاس شدت مرکالی به وقوع بپیوندد این هشدارها نمایش داده خواهد شد. در حال حاضر اندونزی به دلیل وجود بیشترین آتشفشان های فعال دنیا سالانه میزبان زمین لرزه های کوچک بیشماری است و ساکنان آن به دلیل موقعیت این کشور نسبت به کمربند لرزه اقیانوس آرام زمین ‌لرزه‌های بسیاری را از نوع بزرگ و کوچک تجربه می کنند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster