باریک‌ترین آسمان خراش جهان، «111 West 57th» که به «برج استاینوی» مشهور است، در منهتن نیویورک سیتی با موفقیت ساخته شد. برج استاینوی با ارتفاع 435 متری خود پس از برج سنترال پارک که 472 متر ارتفاع دارد، دومین آسمان خراش بلند نیمکره غربی محسوب می‌شود. این برج با نسبت ارتفاع به عرض 24:1 ساخته شده است.
آسمان‌خراش‌هایی که ارتفاع آن‌ها از 300 متر بیشتر است را تحت عنوان «بسیاربلند» دسته‌بندی می‌کنند. از دیگر مشخصه‌های این برخ می‌توان به وجود 84 طبقه و در مجموع 60 محل سکونت اشاره کرد که با الهام از «عصرطلایی آسمان خراش منهتن» ساخته شده است.
آسمان‌خراش بسیاربلند استاینوی همچنین دارای یک استخر شنا 25 متری و امکانات لوکس دیگری مانند مرکز تناسب اندام با تراس و غذاخوری‌های خصوصی است.
این آسمان خراش که در شهر میدتاون منهتن، نیویورک سیتی قرار دارد، توسط شرکت معماری SHoP Architects طراحی شده است. ساخت آن اولین بار در سال 2013 اعلام و سپس در سال 2014 آغاز شد و در فرآیند ساخت آن سه شرکت آمریکایی از جمله JDS Development حضور داشتند.
باریک‌ترین آسمان‌خراش جهان که با نسبت ارتفاع به عرض 24:1 ساخته شده، طبیعتا وزن بسیار زیادی هم دارد و برای تحمل آن باید از بتن‌هایی با مقاومت بسیار بالا استفاده می‌شد. هرچند در ویدیوی بسیار کوتاه آن ممکن است برخی آن را پلکانی در نظر بگیرند، اما نمای دور آن بسیار شبیه به یک پَر به نظر می‌رسد.
همچنین برای ساخت زینتی که در بالاترین نقطه آن قرار گرفته از مواد اصلی نوعی سفال به نام «تراکوتا» استفاده شده و در شرایط نوری مختلف و از زوایای متفاوت، رنگ و بافت آن تغییر می‌کند.
با این حال، قیمت آپارتمان‌های داخلی آسمان خراش به اندازه خود آن جذاب به نظر نمی‌رسند. قیمت آن‌ها از 7.75 میلیون دلار برای یک استودیو آپارتمان تا 66 میلیون دلار برای پنت هاوس تغییر می‌کند.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster