ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در جریان مراسم افتتاح کارخانه گیگافکتوری خود در ایالت تگزاس آمریکا گفت که این شرکت به‌دنبال توسعه خودروهای آینده‌نگرانه روبوتاکسی است. تسلا قصد دارد این تاکسی‌های برقی را که کاملاً خودران خواهند بود در حجم انبوه تولید بکند و به شرکت‌هایی مثل Uber و Lyft بفروشد. شاید هم تسلا بخواهد کسب‌وکار اختصاصی خودش را برای رقابت با این دو شرکت راه‌اندازی کند.
ایلان ماسک قبلاً گفته بود که تسلا اولین روبوتاکسی خود را در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد کرد اما شیوع ویروس کرونا باعث تاخیر در عرضه آن شد. حالا او گفته است که سال آینده شاهد عرضه اولین مدل آن‌ خواهیم بود. در هر حال، واکسیناسیون کرونا باعث شده تا کارگران به سر کار خود باز گردند و بنابراین انتظار می‌رود که تسلا نیز با تمام ظرفیت کار کند.
ماسک در مراسم افتتاح گیگافکتوری، در مورد تولید خودروهای Model Y نیز صحبت کرد و گفت که تسلا قصد دارد ۵۰۰ هزار دستگاه از این خودرو را هر سال در این کارخانه تولید بکند. این خودروها بسیار ارزان خواهند بود و برای رقابت با سایر شرکت‌ها عرضه خواهد شد. تسلا از سال ۲۰۱۳ تولید انبوه خودروی سایبرتراک را نیز در کارخانه گیگافکتوری شروع خواهد کرد.
منبع: Neowin
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster