طبق داده‌های منتشر شده از سوی اینستاگرام، نیمی از کاربران این شبکه اجتماعی به صورت مداوم در هرحال انتشار استوری هستند و رقم گفته شده به صورت پیوسته در حال افزایش است. بهره‌گیری از استوری‌ها تنها محدود به حساب‌های کاربری شخصی نمی‌شود و صفحات کسب و کارها نیز به شکل مداوم درحال جذب مخاطب از طریق آن‌ها هستند. یکی از نکات مهم در همین زمینه، دانستن سایز بهینه استوری اینستاگرام است که می‌تواند جذابیت بیشتری به آن‌ها ببخشد؛ برای همین در ادامه به بررسی بهترین اندازه و اهمیت بکارگیری آن خواهیم پرداخت.
سایز اصلی استوری های اینستاگرام باید برابر با ۱۰۸۰ (عرض) در  ۱۹۲۰ (طول) پیکسل باشد که معادل رزولوشن 1080p می‌شود. البته می‌توان استوری‌هایی با رزولوشن کمتر نیز در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشت، اما عرض تصاویر نباید کمتر از ۵۰۰ پیکسل باشد. فرمت‌های PNG و JPEG در کنار GIF در استوری‌ها قابل استفاده هستند.
اگر از دوربین داخلی اینستاگرام برای ثبت استوری استفاده کنید، نیازی نیست که نگران اندازه خروجی باشد؛ زیرا به صورت خودکار نسبت و رزولوشن گفته شده در عکس‌ها رعایت می‌شود. اما اگر از اپلیکیشن دوربین دستگاه یا سایر وسایل عکسبرداری بهره می‌گیرید، بهتر است ابعاد تصویر دلخواه (۹ به ۱۶) را پیش از شروع کار، تنظیم کنید. همچنین می‌توانید تصاویر دارای ابعاد نامناسب را با نرم افزارهای ویرایشگر تصویر برش دهید تا اندازه مطلوب جهت استفاده در استوری‌های اینستاگرام بدست آید.
ابعاد در نظر گرفته شده از سوی اینستاگرام برای استوری‌ها، جهت اطمینان از آپلود تصاویر با کیفیت بالا و نمایش صحیح آن‌ها در اغلب موبایل‌ها تعریف شده است. با بهره‌گیری از اندازه ذکر شده در قسمت قبلی، می‌توانید از تغییر ناخواسته ابعاد استوری و کاهش کیفیت آن جلوگیری کنید و استوری‌های جذاب‌تری را به ثبت برسانید که در آن‌ها هیچ قسمتی از صفحه خالی باقی نمی‌ماند.
اگر تصاویری با اندازه نامناسب در استوری‌های اینستاگرام آپلود کنید، قسمت‌های اضافی به صورت خودکار برش می‌خوردند، یا بخش‌هایی از صفحه خالی خواهد ماند. در تصویر بالا می‌توانید تفاوت میان عکسی با اندازه مناسب (چپ) و غیر مناسب (راست) را مشاهده کنید.
ناحیه امن در استوری‌های اینستاگرام به قسمتی از صفحه گفته می‌شود که در آن، احتمال برش یا قرارگیری سایر المان‌ها روی عکس وجود ندارد. اینستاگرام به شکل خودکار این قسمت را با خطوط آبی در هنگام حرکت دادن المان‌های گرافیکی به کاربر نشان می‌دهد. برای مثال اگر سعی کنید یک المان مثل زمان یا استیکر را به گوشه صفحه انتقال دهید، با محدودیتی مشابه تصویر پایین مواجه خواهید شد. همچنین خطوطی برای نشان دادن مرکز صفحه هم در هنگام افزودن موارد مختلف به استوری‌ها در دسترس قرار دارد.
ابعاد بهینه برای عکس‌ها در استوری‌های اینستاگرام برابر با ۱۰۸۰ در ۱۹۲۰ پیکسل است که نسبت تصویر ۹ به ۱۶ را تشکیل می‌دهد. کمترین میزان عرض تصاویر قابل استفاده نیز باید ۵۰۰ پیکسل باشد.
کاربران می‌توانند تصاویر دارای فرمت PNG و JPEG در کنار GIF را درون استوری‌های اینستاگرام به اشتراک بگذارند.
برای قرار دادن ویدیو در استوری‌های اینستاگرام باید از فایل‌هایی با فرمت‌های MP4 و MOV استفاده نمود.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster