ایلان ماسک امروز در مراسم افتتاح کارخانه‌ی گیگا فاکتوری تسلا اعلام کرد که خودروی مورد انتظار سایبرتراک در سال آینده‌ی میلادی به بازار عرضه خواهد شد. در این مراسم، نسخه‌ی نهایی سایبرتراک نیز به نمایش گذاشته شد که تفاوت چندانی با مدل قبلی ندارد اما این بار خبری از دستگیره‌های درب روی آن نیست.
به‌گفته‌ی ماسک، سایبرتراک توانایی شناسایی افراد را داشته و درب آن با نزدیک‌شدن به خودرو به‌طور خودکار باز می‌شود. در ابتدا قرار بود تا این خودرو در سال 2021 به بازار عرضه شود اما تولید آن با تاخیرهای متعددی روبه‌رو شد. حالا سرانجام کارخانه‌ی گیگا فاکتوری تسلا تولید این خودرو را آغاز می‌کند و قرار است تا این کارخانه‌ بیشترین تولید خودرو در کشور آمریکا را به خود اختصاص دهد.
تسلا همچنین قصد دارد تا علاوه بر سایبرتراک، کامیون الکتریکی سمی (Semi)، ربات کارگر آپتیموس (Optimus) و چندین محصول دیگر را نیز در سال 2023 به بازار عرضه کند. یکی دیگر از محصولات تسلا که احتمال عرضه‌ی آن تا چند سال آینده وجود دارد، تاکسی رباتی این شرکت است. با این وجود، تسلا قصد دارد تا پیش از آن ابتدا نسخه‌ی بتای سیستم تمام‌خودران خودروهای خود را در آمریکای شمالی در دسترس قرار دهد.
نظر شما در مورد خودروهای تسلا چیست؟ به‌نظر شما تا چند سال دیگر شاهد جایگزینی خودروهای درون‌سوز توسط خودروهای برقی خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
منبع: Engadget
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster