قابلیت مولتی سرچ گوگل با کمک هوش مصنوعی به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از گوگل لنز بتوانند به طور همزمان از متن و تصویر برای جستجو استفاده کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، جستجوی ترکیبی جدید گوگل با کمک هوش مصنوعی امکان جستجوی متن و تصویر به صورت همزمان را […]
قابلیت مولتی سرچ گوگل با کمک هوش مصنوعی به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از گوگل لنز بتوانند به طور همزمان از متن و تصویر برای جستجو استفاده کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، جستجوی ترکیبی جدید گوگل با کمک هوش مصنوعی امکان جستجوی متن و تصویر به صورت همزمان را فراهم می کند. هم اکنون کاربران آمریکایی می‌توانند نسخه بتای این قابلیت را با کمک متن انگلیسی استفاده کنند.
 به گفته گوگل به زودی این قابلیت در دسترس دیگر کاربران نیز قرار خواهد گرفت. این ویژگی با هدف جستجوی خرید محصولات با کمک گوگل لنز طراحی شده است. به طوری که کاربران می توانند برای خرید یک محصول با رنگ متفاوت از آنچه در تصویر بالا مشاهده می کنند از آن محصول عکس گرفته و با جستجو در قسمت متن و تایپ کردن عبارت رنگ سبز، آن محصول را با رنگ متفاوت جستجو کرده و مشاهده کنند.
این قابلیت استفاده غیر تجاری نیز خواهد داشت. به عنوان مثال برای دریافت اطلاعاتی در مورد نگهداری گیاه رزماری میتوان با گرفتن عکس از این گیاه و تایپ عبارت مربوط به دستورالعمل های نگهداری به طور ترکیبی در این مورد اطلاعاتی را به دست آورد. در واقع درخواست کاربر با ترکیبی از تصویر و متن برای جستجو استفاده خواهد شد.
ساندرا پیچآر مدیرعامل گوگل نیز پیش از این از توسعه هوش مصنوعی گوگل با هدف افزایش تجربه کاربری خبر داده بود. این قابلیت در برنامه گوگل و در بخش لنز دوربین قرار دارد با اسکرین شات از روی سوژه مورد نظر کاربر می تواند با کشیدن نمایشگر به سمت بالا و زدن روی دکمه + متن مورد نظر را برای افزودن جستجو اضافه کند. گوگل در وبلاگ خود طی پستی اعلام کرد در آینده این ویژگی با کمک هوش مصنوعی MUM و دیگر مدل های هوش مصنوعی به کاربران کمک خواهد کرد تا در شرایط بحران اطلاعات موثرتری را دریافت کنند.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster