به‌نظر می‌رسد مدیاتک درحال ساخت نسخه‌ی به‌روزشده‌ی تراشه‌ی دایمنسیتی ۹۰۰۰ است. فرکانس کاری هسته‌ی کورتکس X2 در این پردازنده، ارتقاء خواهد یافت و روی ۳٫۲ گیگاهرتز تنظیم خواهد شد.
طبق گزارش‌ها، مدیاتک درحال کار روی نسخه‌ی آورکلاک دایمنسیتی ۹۰۰۰ است که در آن فرکانس کاری هسته‌ی کورتکس X2 به ۳٫۲ گیگاهرتز می‌رسد. این درحالی است که سایر ویژگی‌های این سیستم-روی-چیپ (SoC) ازجمله پردازنده‌ی گرافیکی Mali G710-Mc10 و نام رمز آن با نسخه‌ی استاندارد یکسان خواهد بود.
به گزارش NotebookCheck، کوالکام معمولاً نسخه‌ی به‌روزشده‌ی تراشه‌های پرچم‌دار موبایلی خود را روانه‌ی بازار می‌کند. امسال، اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس، این پتانسیل را دارد که به‌لطف بهره گرفتن از فرایند ساخت TSMC، عملکرد درخورتوجهی نسبت به مدل استاندارد خود ارائه دهد. گزارش جدیدی که در ویبو منتشر شده است، نشان می‌دهد مدیاتک نیز قصد دارد از این روند پیروی کرده و نسخه‌ی آورکلاک دایمنسیتی ۹۰۰۰ را به‌بازار عرضه کند.
فهرست گیک‌بنچ از نتایج عملکرد مدل آورکلاک دایمنسیتی ۹۰۰۰ نشان می‌دهد این تراشه دربخش تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای به‌ترتیب امتیاز ۹۶۲ و ۱۱۵۶ را به‌دست آورده است و به‌نظر می‌رسد مدیاتک همچنان مشغول کار روی این تراشه است. این شرکت قصد دارد فرکانس کاری هسته‌ی کورتکس X2 را در نسخه‌ی به‌روزشده‌ی دایمنسیتی ۹۰۰۰ به ۳٫۲ گیگاهرتز ارتقاء دهد. این درحالی است که فرکانس کاری کورتکس X2 در نسخه‌ی معمولی این پردازنده ۳٫۰ گیگاهرتز است. سایر مشخصات این تراشه‌ی به‌روزشده ازجمله نام رمز و پردازنده‌ی گرافیکی، با نسخه‌ی استاندارد آن یکسان خواهد بود. شایان‌ذکر است کوالکام نیز تصمیم دارد فرکانس کاری هسته‌ی اصلی اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس را روی ۳٫۲ گیگاهرتز تنظیم کند.

در گزارش‌های قبلی اشاره شده است که افزایش فرکانس کاری هسته‌ی کورتکس X2 در اسنپدراگون ۸ نسل یک پلاس، باعث افزایش بیشتر دمای این پردازنده خواهد شد. مدیاتک نیز احتمالاً در نسخه‌ی به‌روزشده‌ی دایمنسیتی ۹۰۰۰ با همین مسئله مواجه خواهد شد و باید دید این شرکت برای رفع مشکل گرم شدن بیش‌ازحد تراشه‌ی پرچم‌دار بعدی خود چه راهکاری درپیش خواهد گرفت. انتظار می‌رود مدیاتک وظیفه‌ی ساخت نسخه‌ی به‌روزشده‌ی دایمنسیتی ۹۰۰۰ را به TSMC واگذار کند و این درحالی است که کواکلام به‌سختی درتلاش است تا وابستگی خود را به سامسونگ به‌پایان برساند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster