انرژی خورشیدی بدون شک یکی از بهترین منابع انرژی تجدیدپذیر در دنیاست. از این رو بسیاری از شرکت‌ها به دنبال طراحی محصولاتی هستند که انرژی خود را از این طریق تامین می‌کنند و طراح شرکت Lasky Design هم به‌تازگی طرح مفهومی هواپیمایی به نام «Falcon Solar» را منتشر کرده که می‌تواند به سریع‌ترین هواپیمای مجهز به انرژی خورشیدی تبدیل شود.
«لزلو نمت» اخیرا دست به طراحی هواپیمای Falcon Solar زده که با الهام از شاهین طراحی شده است. نمت می‌گوید: «طراحی این هواپیما از بدنه پرنده‌های شکاری الهام گرفته شده است. طبیعت مدت‌هاست که منبع الهام خوبی برای مهندسان و طراحان محسوب می‌شود. ضروری است که درک و تعادل مناسبی با طبیعت داشته باشیم.»
این طراح ادامه می‌دهد: «امروزه می‌توانیم با سرعتی فراتر از صوت حرکت کنیم، اما با چه هزینه زیست‌محیطی؟ با چقدر هزینه انرژی؟ پرندگان بسیار بهینه‌ترند. آیا می‌توانیم بهینگی فراگرفته شده از پرندگان را به سرعت بالاتری ارتقا دهیم؟ به عنوان یک طراح، می‌توانم بگویم این سوالات در هنگام طراحی و ایده‌گیری از طبیعت الهام‌بخش ما هستند.»
این طرح مفهومی با در نظر گرفتن سرنشین طراحی شده و قرار است حمل و نقل هوایی را پایاتر و بهینه‌تر کند. با توجه به این که پنل‌های خورشیدی روی سطح بالایی این هواپیما قرار گرفته‌اند، ممکن است این سوال پیش بیاید که انرژی آن در آب و هوای ابری از کجا تامین می‌شود؟ نمت می‌گوید پرواز در ارتفاعات بالا می‌تواند به حل این مشکلات کمک کند.
این طراح می‌گوید عامل اصلی در طراحی این هواپیما بحث پایایی و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر بوده است. او ادامه می‌دهد: «معتقدم فناوری‌های مدرن به اندازه کافی پیشرفت کرده‌اند که به ما اجازه دهند با انرژی خورشیدی پرواز کنیم. به نظرم زمان آن رسیده که دنیا به این سمت پیش برود.»
اگرچه این طرح فعلا فقط یک مدل مفهومی است، اما می‌تواند الهام‌بخش اقدامات متنوعی در حوزه هوانوردی باشد و محصولات بهتری را به وجود بیاورد، محصولاتی که از نظر مصرف انرژی بهینه‌تر خواهند بود.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster