اگر به‌دنبال راه‌اندازی یک سایت هستید و قصد دارید به همین زودی یک سایت طراحی کنید حتماً این مقاله را تا انتها بخوانید.
سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.
ما در این مقاله به شما ۷ اقدام جادویی قبل از طراحی سایت را آموزش می دهیم تا یک سایت عالی، پردرآمد با بازدهی بالا داشته باشید.

بدون آشنایی با استراتژی کسب‌وکار آنلاین سمت سایت نروید!

باید به این آمار وحشتناک توجه کنیم که حدود ۹۰ درصد سایت‌هایی که راه‌اندازی می‌شوند در مدت کوتاهی شکست می‌خورند و اصولاً سرمایه‌ای که مدیران کسب‌وکار برای سایت خود گذاشته بودند از دستشان می‌رود. اگر شما با استراتژی کسب‌وکار آنلاین آشنایی ندارید، هیچ‌گاه سمت کسب‌وکار آنلاین نروید چراکه قطعاً با شکست مواجه خواهید شد.
آیا تاکنون بدون آشنایی با جاده و مشخص بودن مسیر به مسافرت رفته‌اید؟ حتماً پاسخ شما خیر است چراکه این ناآگاهی و آشنا نبودن‌ها می‌تواند باعث از دست رفتن سرمایه شما شود و ممکن است شما را به مقصد دلخواهتان نرساند. استراتژی کسب‌وکار آنلاین هم همین‌طور است درواقع نقشه راهی برای شما است تا در کوتاه‌ترین مدت به بالاترین بازدهی دست پیدا کنید از طرف دیگر اگر این استراتژی‌ها را بی‌ارزش بدانید و به آن‌ها توجهی نکنید شکست کسب‌وکار آنلاین شما قطعی است.
استراتژی کسب‌وکار آنلاین پیچیدگی‌های زیادی دارد که باید شما همه آن‌ها را در نظر بگیرید کاربران شما، بودجه شما، سرمایه و وقتی‌که می‌توانید صرف کنید، همه این‌ها می‌تواند در استراتژی شما مؤثر باشد. اصولاً چیدن استراتژی کار بسیار ساده به نظر می‌رسد اما باید بدانید که این کار در دنیای کسب‌وکارهای آنلاین بسیار پیچیده و سخت است و اگر شما دانش کافی در این زمینه نداشته باشید قطعاً استراتژی درستی پیش نخواهید گرفت.
آموزش و یادگیری استراتژی کسب‌وکار آنلاین می‌تواند بسیار زمان‌بر باشد و شما باید برای یادگیری این مسئله وقت زیادی از شبانه‌روز را صرف کنید.
یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید این است که خوشبختانه مشاورانی در این حوزه فعال هستند که می‌توانند به شما کمک کنند یعنی حتماً نیازی نیست که خودتان در این زمینه دانشی کسب کنید. پس اگر وقت کافی برای آشنایی با استراتژی کسب‌وکار آنلاین ندارید، هیچ جای نگرانی وجود ندارد.فقط کافی است به‌دنبال مشاورین مطمئن و باتجربه باشید.
ما یک هدیه برای شما داریم ! شما می‌توانید همین‌الان با کد تخفیف zoo09-15 یک جلسه مشاوره رایگان باارزش ۲۵۰۰۰۰ تومان را از سورینت هدیه بگیرید فقط کافی است وارد سایت شوید و درخواست خود را ثبت کنید.

تنظیم امکانات متناسب با کسب‌وکار در طراحی سایت

نیازسنجی مخاطبان و کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید قبل از طراحی سایت به آن دقت کنید به‌عنوان‌مثال اگر سایت شما فروشگاهی است و محصولاتی برای فروش در سایت خود دارید باید حتماً برای دریافت درگاه پرداخت پیگیری‌های لازم را انجام دهید. پس نیازسنجی و تنظیم امکانات متناسب با کسب‌وکار یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که می‌تواند روند کاری شمارا تسریع بخشد.
اصولاً اینکه شما بدانید که مخاطب شما به چه چیزی احتیاج دارد می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های شما و در راه‌اندازی یک وب‌سایت فوق‌العاده، بسیار مؤثر باشد پس قبل از اینکه هر قدمی در حوزه طراحی سایت خود بردارید، خودتان را جای مخاطب بگذارید و به نیازهای او توجه زیادی داشته باشید چراکه کاربران شما مهره کلیدی شما در کسب‌وکار شما هستند.
اگر شما نتوانید امکاناتی متناسب با کسب‌وکار و نیاز کاربران را به آن‌ها ارائه دهید، قطعاً بعد از راه‌اندازی وب‌سایتتان، فقط حجم عظیمی از مخاطبان ناراضی را مشاهده می‌کنید. هیچ مشکلی در کسب‌وکار آنلاین انرژی‌گیر تر و بدتر از داشتن مخاطبان ناراضی نیست. کاربران ناراضی می‌توانند کسب‌وکار شمارا یک گام به سمت نابودی بکشانند. اگر وب‌سایت شما امکاناتی متناسب با کسب‌وکار شما نداشته باشد چیزی جز مخاطبان ناراضی برای شما به ارمغان نمی‌آورد.
برای تنظیم امکانات وب‌سایت متناسب با کسب‌وکار باید دغدغه‌های خود را در ابتدا به تیم طراحی سایت خود بگویید و از آن‌ها برای پاسخ به این معضلات، راهکار بخواهید. اما توجه داشته باشید که به راهنمایی‌های تیم طراح سایت خود توجه کنید چراکه آن‌ها با استانداردهای سئو، واسط کاربری و تجربه کاربری آشنایی بیشتری دارند. به‌عنوان‌مثال ممکن است شما دوست داشته باشید که در صفحه اول سایت خود یک ویدئو با حجم بالا بارگذاری کنید اما باید این موضوع را بدانید که سرکت وب‌سایت یکی از مهم‌ترین موارد در بحث طراحی سایت و سئوی سایت است و این درخواستی که شما دارید (بارگذاری ویدئو در صفحه اول سایت) می‌تواند برای سئو سایت شما مضر باشد و سایت شما در گوگل رتبه خوبی به دست نیاورد، درنتیجه شما باید علاوه بر در نظر گرفتن امکانات سایت باید با استاندارد بودن این خواسته‌ها نیز توجه کنید. (سئو سایت یعنی بهینه‌سازی سایت براساس استانداردهای موتور جستجوی گوگل و نمایش سایت شما در بین برترین نتایج جستجوی گوگل)
همان‌طور که گفتیم در تیم طراحی سایت سورینت این اطلاعات به‌طور رایگان در جلسه مشاوره دراختیار شما قرار خواهد گرفت فقط کافی است که درخواست مشاوره خود را با کلیک روی طراحی سایت مشهد در این سایت ثبت کنید.
در جلسه مشاوره شما می‌توانید نیازهای خود را با افراد این تیم طراحی سایت در میان بگذارید و آن‌ها شمارا با توجه به اصول تئوری و اصول اولیه طراحی سایت راهنمایی می‌کنند تا بهترین تصمیم را بگیرید و درنهایت یک سایت فوق‌العاده و استاندارد به شما تحویل خواهند داد.

ویژگی‌های یک وب‌سایت حرفه‌ای را به‌خوبی بشناسید!

قبل از شروع هر کاری در حوزه طراحی سایت باید ویژگی‌های یک وب‌سایت حرفه‌ای را به‌خوبی بشناسید تا بتوانید درباره وب‌سایت خودتان گام‌های درستی بردارید به‌عنوان‌مثال چند نمونه از این ویژگی‌های مهم را در ادامه محتوا با شما در میان می‌گذاریم.

سایت شما معما نیست:

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در بحث طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی به آن توجه شود و رابط کاربری آسان و راحت آن است یعنی کاربر شما باید بتواند به‌راحتی با سایت ارتباط بگیرد و نیاز خود را در سایت شما برطرف کند اگر سایت شما ازنظر واسط کاربری استانداردهای لازم را نداشته باشد، هم ازنظر سئویی به مشکل می‌خورید و هم ازنظر جلب رضایت مشتریان. قطعاً کاربرانی که نتوانند در سایت شما کارشان را به‌درستی انجام دهند، ناراضی خواهند بود.پس درنتیجه داشتن یک نقشه راه که با توجه به استراتژی‌های بازاریابی شما طراحی‌شده است می‌تواند هم کاربران شمارا راضی نگه دارد و هم شمارا سریع‌تر به درآمد برساند.

کاربر شما ریزبین نیست:

طبق تحقیقاتی که در تیم سورینت انجام‌شده است کاربران صفحه سایت‌ها را اسکن می‌کند و تمامی جزئیات آن را با دقت نمی‌خوانند پس اگر قصد دارید که کاربران شما اطلاعات خاصی را حتماً ازطریق سایت شما دریافت کنند و آن اطلاعات، اطلاعات حیاتی و مهمی هستند آن‌ها را جلوی چشم کاربر بگذارید و کاری کنید که توجه کاربران به اطلاعات جلب شود. به‌عنوان‌مثال دکمه ثبت سفارش باید جلوه بیشتری نسبت به سایر موارد داشته باشد. پس سعی کنید با توجه به اهداف بازاریابی که برای کسب‌وکار خود در نظر دارید، سایت خود را طراحی کنید.

اطلاعات موردنیاز کاربر را در اختیارش بگذارید:

ممکن است کاربر شما قصد داشته باشد که با شما ارتباط برقرار کند یا اطلاعاتی از شما به دست آورد پس سعی کنید تمامی این موارد را در سایت خود قرار دهیم تا علاوه بر جلب اعتماد کاربر بتوانید ارتباط کاربر با خودتان را نیز راحت‌تر کنید.

امنیت سایت خود را جدی بگیرید

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در بحث طراحی سایت و آن دقت کنید بحث امنیت سایت شما است اگر سایت شما امنیت بالایی نداشته باشد می‌تواند موردحمله هکرها قرار بگیرد شاید بگویید که یک سایت تازه‌کار هرگز موردحمله هکرها قرار نمی‌گیرد اما باید بدانید که بیش از 30 درصد از حملات اینترنتی روی سایت‌های کوچک رخ خواهد داد!

سرعت سایت را بهینه کنید

متأسفانه یکی از مهم‌ترین مسائلی که معمولاً در بحث طراحی سایت به آن توجه نمی‌شود بحث بهینه‌سازی سرعت سایت است! سرعت سایت شما هم برای کاربر شما اهمیت دارد و هم برای گوگل. کاربران شما آن‌قدر باحوصله نیستند که مدت‌زمان زیادی را برای لود شدن سایت شما صرف کنند و اگر سرعت لود سایت شما بالای ۱۰ ثانیه باشد به‌احتمال ۸۰ درصد آن‌ها از سایت شما خارج می‌شود و دیگر به سایت شما بازنخواهند گشت. از طرف دیگر یکی از معیارهای اساسی در سئو سایت، بحث سرعت سایت است اگر سرعت سایت شما بهینه نباشد سایت شما به‌ندرت در نتایج گوگل نمایش داده می‌شود یا اگر هم‌اکنون رتبه خوبی دارد با توجه به‌سرعت بدی که دارد آن رتبه را از دست خواهد داد.
تیم سورینت یکی از بزرگ‌ترین تیم‌های طراحی سایت در مشهد است که تضمین می‌کند سایتی که برای شما طراحی می‌کند با توجه به استانداردهای gtmetrix راه‌اندازی شود و ازلحاظ سرعت در رتبه A قرار گیرد.

قالب سایت بسیار مهم است

قالب سایت یکی از تأثیرگذارترین انتخاب‌ها در حوزه طراحی وب‌سایت شما است. قالب شما است که می‌تواند امنیت سایت شمارا تأمین کند یا آن را به خطر بی اندازد. این قالب سایت شما است که می‌تواند امکاناتی را به سایت شما بی افزاید یا چیزی غیر از دردسر برای شما به ارمغان نیاورد. غیراستاندارد بودن قالب می‌تواند روی سئو سایت شما، کاربرپسندی، سرعت آن و درنتیجه درآمد شما تأثیر فراوانی بگذارد. اگر یک قالب اشتباه برای سایت خود انتخاب کنید، شکست کسب‌وکار شما قطعی است و سرمایه شما حتماً از دست شما خواهد رفت.

در طراحی سایت جزئیات مهم هستند

کوچک‌ترین کار شما ممکن است تأثیر مستقیم روی روند پیشرفت یا پسرفت سایت شما داشته باشد. در بحث طراحی سایت به جزئیات بسیار دقت کنید گاهی استفاده از یک دکمه یا یک عکس می‌تواند تأثیر فوق‌العاده روی فروش شما داشته باشد یا از طرف دیگر بی‌توجهی به جزئیات می‌تواند شمارا از اهداف بازاریابی خود دور کند و روی پیشرفت کار شما تأثیر بگذارد. توجه به جزئیات و استفاده از المان‌های مختلف در سایت کاملاً به سابقه و حرفه‌ای بودن شما بستگی دارد اگر قصد دارید خودتان سایتتان را طراحی کنید حتماً و حتماً قبل از شروع این کار به سراغ آموزش‌های دقیق و حرفه‌ای بروید و پس از گذراندن دوره آموزش برای شروع طراحی سایت خود اقدام کنید. ولی اگر وقت کافی برای آموزش و یادگیری ندارید لطفاً هیچ اقدامی انجام ندهید زیرا ممکن است باعث آسیب جدی به کسب‌وکار شود . پیشنهاد ما به شما درصورتی‌که چنین شرایطی دارید این است که حتماً پروژه طراحی سایت خود را برون‌سپاری کنید و این کار را به یک تیم معتمد و کاردان بسپارید. تیم حرفه‌ای طراحی سایت سورینت در خدمت شما است تا به خواسته‌های شما در حوزه طراحی سایت جامه عمل بپوشاند و آن‌ها را روی یک وب‌سایت با بهترین متدها پیاده‌سازی کند.
انتخاب دامنه مناسب در طراحی سایت
انتخاب دامنه مناسب می‌تواند در بیشتر دیده شدن سایت شما کمک کند. فرقی نمی‌کند که دامنه مدنظر شما .ir یا .com باشد ولی مهم است که ازنظر املایی و نوشتاری:

  • نوشتار آن ساده باشد!
  • به دو شکل نوشته نشود.
  • از حروف تکراری در آن استفاده نشود.
  • کوتاه و کمتر از 12 حرف باشد.
  • در ثبت دامنه ir کوتاهی نکنید.
  • نام آن طوری باشد که به‌آسانی در خاطر کاربرتان بماند.
  • از اعداد و علائم در دامنه خود استفاده نکنید.
  • از پسوندهای عجیب‌وغریب استفاده نکنید و اولویت خود را در استفاده از پسوندهای متداول بگذارید.

اگر هرکدام از موارد بالا را رعایت نکنید می‌تواند برای شما در همان ابتدای کار دردسرساز شود مثلاً استفاده از پسوندهای عجیب‌وغریب و نامتعارف می‌تواند حس عدم اعتماد را به کاربر شما منتقل کند درنتیجه اگر شما یک سایت فروشگاهی با یک پسوند نامناسب داشته باشید قطعاً درفروش شما به‌طور چشمگیری تأثیر منفی دارد.

ثبت شبکه‌های اجتماعی مطابق با آدرس سایت

سورینت
شبکه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتباطی کاربران شما با سایتتان است. اگر شما در شبکه‌های اجتماعی مربوط به کسب‌وکار خود فعالیت داشته باشید قطعاً می‌توانید مشتریان زیادی را از این راه جلب کنید. از طرف دیگر، سوشال سیگنال‌ها یا همان ترافیکی که از سمت شبکه‌های اجتماعی به سایت شما هدایت می‌شوند، می‌توانند روی سئوی سایت تأثیر فراوانی بگذارد.
وقتی‌که شبکه‌های اجتماعی شما با نام دامنه شما یکسان باشد، می‌تواند در جهت بهبود برندینگ و جذب کاربران مؤثر باشد بدین طریق که کاربر شما بعد از ورود به سایت شما در یکی از شبکه‌های اجتماعی شما مثل اینستاگرام به‌دنبال شما می‌گردد تا فعالیت شما و ارتباط شما با مشتریان شمارا ببیند و اگر نام سایت شما با نام شبکه‌های اجتماعی شما یکی باشد، می‌تواند سریع‌تر کاربر را به شما برساند.

سئوی سایت را از همان ابتدای کار جدی بگیرید

سورینت
یکی از مهم‌ترین مواردی که باید از همان ابتدا در بحث طراحی سایت موردتوجه قرار بگیرد بحث سئو سایت است به معنای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو است. موتور جستجوی موردعلاقه کاربران ایرانی، گوگل است. پس شما نیز باید برای جذب کاربران بیشتر سایت خود را مطابق با استانداردهای سئوی گوگل راه‌اندازی کنید. استانداردهای سئو از همان ابتدای کار باید رعایت شوند و اگر یک سایت از همان ابتدا مطابق اصول سئو نباشد، ممکن است مسیر سئویی شما به خطر بیفتد و طولانی‌تر شود.
سئو سایت فقط به یک موضوع بستگی ندارد بلکه تمام موارد بالا می‌تواند در سئوی سایت شما مؤثر باشد. اگر سایت شما کاربرپسند نباشد شما نمی‌توانید کاربران را در سایت خود نگه‌دارید و این ازنظر سئویی استاندارد نیست. اگر سرعت سایت شما بهینه نباشد شما هیچ‌گاه نمی‌توانید در بحث سئوی سایت خود موفق باشید همچنین اگر قالب شما کد نویسی استانداردی نداشته باشد ازلحاظ سئویی به مشکل برمی‌خوریم.
سئوی وب‌سایت از 3 جهت قابل‌بررسی است:
سئو داخلی: بهینه‌سازی سایت و محتواهای آن برای گوگل را سئوی داخلی گویند.
سئو تکنیکال: سئو تکنیکال یا سئو فنی به بهینه‌سازی امکانات فنی ازنظر گوگل گفته می‌شود.
سئو خارجی: به بهینه‌سازی سایت برای گوگل ازطریق وب‌سایت‌های دیگر گفته می‌شود.
تیم حرفه‌ای طراحی سایت سورینت به شما کمک می‌کند تا بتوانید یک وب‌سایت پربازده و مطابق با اصول سئو راه‌اندازی کنید.
این تیم تجربه فراوانی درزمینهٔ طراحی سایت و بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو دارد.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که گفتیم اگر شما این هفت مورد را رعایت کنید یک سایت فوق‌العاده موفق خواهید داشت درنتیجه این مقاله را با دقت بخوانید و در صورت نیاز آن را در مرورگر خود ذخیره کنید. اگر قصد ثبت سفارش طراحی سایت و برون‌سپاری پروژه طراحی سایت خود به یک تیم مطمئن رادارید می‌توانید سورینت که یک شرکت طراحی سایت مشهد است را انتخاب کنید و از نتیجه نهایی کار آسوده‌خاطر باشید.
این تیم، بهینه بودن سرعت سایت شمارا با توجه به معیارهای جی تی متریکس تضمین می‌کنند و از طرفی با در نظر گرفتن یک استراتژی درست مسیر رسیدن به درآمد شمارا کوتاه‌تر می‌کنند. ui و ux سایت شما بسیار حائز اهمیت است که کلید آن در دست متخصصان سورینت است. در سورینت به جزئیات سئو سایت توجه زیادی می‌شود، اسکیماها، سئوی تصاویر همه و همه مطابق با اصول سئویی پیاده‌سازی می‌شود. توجه داشته باشید که اگر بدون آگاهی درزمینهٔ طراحی سایت گام بردارید مطمئن باشید که پروژه کسب‌وکار آنلاین شما به مشکل خواهد برخورد و با چالش‌های زیادی رو‌به‌رو خواهید شد. اعتماد به یک تیم حرفه‌ای می‌تواند این چالش‌ها را تا حد زیادی مدیریت کند و مسیر را برای پیشرفت شما هموارتر کند از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster