پلیس فدرال آلمان طی همکاری با مجریان قانون ایالات متحده بازار هایدرا بزرگترین بازار دارک وب جهان را توقیف کرد. بازار هایدرا بزرگترین بازار جرایم سایبری محسوب می‌شود که بیشترین سهم تراکنش های رمز ارزی این حوزه را بر عهده دارد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از انگجت، بزرگترین […]
پلیس فدرال آلمان طی همکاری با مجریان قانون ایالات متحده بازار هایدرا بزرگترین بازار دارک وب جهان را توقیف کرد. بازار هایدرا بزرگترین بازار جرایم سایبری محسوب می‌شود که بیشترین سهم تراکنش های رمز ارزی این حوزه را بر عهده دارد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا و به نقل از انگجت، بزرگترین بازار فروش دارک وب شامل ۱۷ میلیون حساب کاربری و ۱۹ هزار فروشنده است و حدود ۸۰ درصد از تراکنش های ارزهای دیجیتال مربوط به دارک وب در بازار هایدرا به وقوع می پیوندد. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۵ میزان تراکنش های این بازار حدود ۵.۲ میلیارد دلار بوده است. توقیف فعالیت‌های این بازار علاوه بر فعالیتهای سرورها شامل توقیف کیف پول های ارزی با ۲۵ میلیون دلار بیت کوین است. بیشتر خدمات این بازار از جمله قاچاق مواد مخدر، خدمات هک و سرقت داده ها به افراد ساکن کشورهای روسی زبان ارائه می شد.
در این بین دادگستری ایالات متحده نیز دیمیتری پاولوف یکی از ساکنان روسیه را که در این بازار سابقه آن به دست آمده به پولشویی و توزیع مواد مخدر متهم کرد. پلیس فدرال آلمان تحقیقات در زمینه بازار هایدرا را با کمک ایالات متحده از سال گذشته آغاز کرد. اگرچه پیش از این نیز شاهد تعطیلی بازارهای دیگری مانند Silk Road، AlphaBay بودیم اما این اولین باری است که بازارهای اصلی دارک وب توسط مقامات دولتی تعطیل می شوند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster