مرورگر مایکروسافت اج در زمان عرضه با استقبال خوبی از سوی کاربران مواج نشد اما مایکروسافت در سل 2019 نسخه‌ی مبتنی بر کرومیوم آن را در دسترس قرار داد که پیشرفت‌های قابل توجهی را نسبت به نسخه‌ی قبلی داشت. حالا این مرورگر موفق شده تا با عبور از مرورگر سافاری شرکت اپل به دومین مرورگر محبوب دسکتاپ تبدیل شود.
نتایج تحقیقات موسسه‌ی Statcounter نشان می‌دهد که سهم مرورگر اج از بازار مرورگرهای دسکتاپ در ماه مارچ اندکی بیشتر از سافاری بوده است. سهم این مرورگر در ماه فوریه 9.61 بود اما در ماه مارچ این عدد به 9.65 درصد رسید و سهم مرورگر سافاری از بازار مرورگرهای دسکتاپ نیز در همین بازه‌ی زمانی از 9.77 درصد به 9.57 درصد کاهش یافت. این موضوع با توجه به افزایش محبوبیت اج در یک سال گذشته قابل پیش‌بینی بود.
مایکروسافت برای دستیابی به این موفقیت دست به اقدامات جنجال‌آمیزی زد. برای مثال، کاربرانی که در ویندوز 11 از این مرورگر استفاده می‌کردند، برای استفاده از مرورگرهای دیگر کار دشواری را پیش رو داشتند. مایکروسافت همچنین هنگامی که کاربران برای دانلود مرورگر کروم از اج استفاده می‌کردند، با پیغام‌های متعدد سعی در جلوگیری از این کار داشت.
در حال حاضر مرورگر کروم کماکان با فاصله در صدر لیست محبوب‌ترین مرورگرهای دسکتاپ قرار دارد و تقریباً دو سوم کاربران دسکتاپ از این مرورگر استفاده می‌کنند. در طرف دیگر، حدود 1 تا 3 درصد از کاربران کماکان از مرورگر اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند. این در حالی است که مایکروسافت چندین بار اعلام کرده که این مرورگر در تاریخ 25 خرداد غیر فعال خواهد شد.
نظر شما در مورد مرورگر مایکروسافت اج چیست؟ به‌نظر شما آیا این مرورگر می‌تواند به جایگاه گوگل کروم دست پیدا کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
منبع: TechSpot
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster