ساعت جدید شرکت H. Moser & Cie از رنگ وانتابلک پوشیده شده که به عنوان سیاه ترین رنگ جهان شناخته می شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با توجه به محبوبیت فراوان و ویژگی‌های منحصر به فرد ساعت های هوشمند سازندگان ساعتهای مکانیک سنتی نیز تلاش دارند تا از طریق روش های […]
ساعت جدید شرکت H. Moser & Cie از رنگ وانتابلک پوشیده شده که به عنوان سیاه ترین رنگ جهان شناخته می شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با توجه به محبوبیت فراوان و ویژگی‌های منحصر به فرد ساعت های هوشمند سازندگان ساعتهای مکانیک سنتی نیز تلاش دارند تا از طریق روش های مختلف محصول خود را قانع کننده و جایگزینی منحصر به فرد نشان دهند. H. Moser & Cie که در نمایشگاه تجاری ژنو به نام Watches & Wonders حضور دارد با کانسپت جدید خود مرحله دیگری از طراحی ساعت ها را به نمایش گذاشته است.
وانتا بلک برای اولین بار توسط یک شرکت بریتانیایی به نام Surrey NanoSystems به عنوان یک رنگ ویژه ساخته شد به طوری که می تواند حدود ۹۹.۹۸ درصد از نور مرئی را جذب کند. به همین دلیل آن را یک رنگ ویژه با خواص غیرعادی میدانند. در این رنگ نانو لوله های کربنی عمودی به صورت میکروسکوپی قرار دارند که می‌توانند با به دام انداختن فوتونها آنها را در بین لوله ها پراکنده کنند. به طوری که تنها عده کمی از فوتون ها قادر به فرار خواهند بود. چشم انسان نیز در صورت دیدن اشیاء دارای رنگ وانتابلک فضای خالی سیاه میبیند.
اکنون شرکت H. Moser & Cie در صفحه ساعت های خود از سیاه ترین رنگ دنیا استفاده کرده و قرار است آنها را با قیمت بین 26600 تا 69000 به فروش برساند. استفاده از چنین طراحی باعث شده تا محصولات این شرکت ظاهری منحصر به فرد داشته باشند. زیرا در زمان مشاهده صفحه ساعت عقربه ها همانند قرارگیری در فضای خالی شناور هستند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster