ایلان ماسک، مغز متفکر تسلا و اسپیس ایکس، نامی است که به لطف پیشرفت‌های قابل توجه شرکت‌های او در حوزه‌ی فناوری مکرراً آن را می‌شنویم. بدون شک ماسک یکی از تاثیرگذارترین افراد حال حاضر در جهان است و حالا مجله‌ی فوربز او را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی کرده است.
بر اساس لیست منتشرشده از سوی فوربز، ماسک با عبور از جف بزوس، موسس شرکت آمازون، به ثروتمندترین فرد در جهان تبدیل شده است. این اولین بار در چهار سال اخیر است که بزوس جایگاه اول لیست ثروتمندترین افراد جهان را از دست می‌دهد. بر اساس این لیست، ارزش دارایی‌های ایلان ماسک در ماه مارچ برابر با 219 میلیارد دلار بوده و او موفق شده تا در طی یک سال گذشته مبلغ 68 میلیارد دلار را به ثروت خود اضافه کند. علت اصلی این موضوع نیز رشد 33 درصدی سهام تسلا و افت 3 درصدی سهام آمازون بوده است.
در همین حال، مجموع ارزش دارایی تمام میلیاردرهای لیست فوربز برابر با 12.7 تریلیون دلار است که نسبت 13.1 تریلیون دلار سال گذشته کمتر است. همچنین حدود 236 نفر توسط مجله‌ی فوربز برای اولین بار به عنوان میلیاردر شناخته شدند که از میان آن‌ها می‌توان به پیتر جکسون، خالق سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها، و ریانا، خواننده‌ی مشهور پاپ، اشاره کرد. لیست برخی از نام‌های آشنای ثروتمندترین افراد جهان به شرح زیر است:
1. ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس، با ثروت 219 میلیارد دلار
2. جف بزوس، مدیر عامل سابق آمازون، با ثروت 171 میلیارد دلار
4. بیل گیتس، مدیر عامل سابق مایکروسافت، با ثروت 129 میلیارد دلار
6. لری پیج، هم‌بنیان‌گذار گوگل، با ثروت 111 میلیارد دلار
10. موکش امبانی، مدیر عامل شرکت ریلاینس اینداستریز، با ثروت 90.7 میلیارد دلار
منبع: Gizchina
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster