آمازون قصد دارد با پروژه کویپر برنامه اینترنت ماهواره ای خود را راه اندازی کند. این برنامه ریزی با پرتاب ۸۳ ماهواره این شرکت توسط سه موشک مختلف آغاز خواهد شد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آمازون برنامه ریزی خود برای راه اندازی اینترنت ماهواره ای را با عنوان پروژه کویپر آغاز […]
آمازون قصد دارد با پروژه کویپر برنامه اینترنت ماهواره ای خود را راه اندازی کند. این برنامه ریزی با پرتاب ۸۳ ماهواره این شرکت توسط سه موشک مختلف آغاز خواهد شد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، آمازون برنامه ریزی خود برای راه اندازی اینترنت ماهواره ای را با عنوان پروژه کویپر آغاز کرده است. وی برای ارسال ماهواره خود به مدار از موشک های آریان اسپیس، بلواورجین و United Launch Alliance استفاده خواهد کرد.
 طی یک دوره ۵ ساله حدود ۸۳ ماهواره این شرکت و همچنین دیگر ماهواره‌های پروژه کویپر وارد مدار خواهند شد. صورت فلکی برنامه‌ریزی شده برای این پروژه شامل ۳۲۳۶ ماهواره است. به نظر می‌رسد آمازون برای راه اندازی و آغاز این پروژه میلیاردها دلار سرمایه گذاری کرده باشد. هنوز جزئیات قرارداد های این شرکت مشخص نشده است. اما طبق آنچه خود آمازون مدعی شد بزرگ‌ترین خرید تجاری وسایل نقلیه پرتاب توسط این شرکت انجام گرفته است.
 قرار است در پروژه آمازون تعداد زیادی از ماهواره ها در مدار پایین زمین قرار گرفته و اینترنت پهن‌باند کم تاخیر را به کاربران عرضه کنند. همچنین دیش های Project Kuiper برای کاربران عرضه خواهد شد تا با اسکن پایانه‌های آسمان امکان اتصال به اینترنت فراهم شود. به نظر می‌رسد این پروژه کاملاً شبیه به استارلینک است اما پروژه استارلینک چندین سال زودتر از پروژه کویپر آغاز شده است و تاکنون حدود ۲۰۰۰ ماهواره به مدار ارسال کرده و خدمات دهی به کاربربان نیز آغاز شده است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster