شرکت‌های گوگل و مایکروسافت سال‌هاست که در حوزه‌ی فناوری با یکدیگر رقابت می‌کنند و حالا گوگل بخش فناوری اطلاعات مایکروسافت را موضوع اصلی نظرسنجی جدید خود قرار داده است. در این نظرسنجی که توسط تیم فضای ابری گوگل تنظیم شده است از 2600 نفر از کارکنان آمریکایی از جمله 338 نفر از اعضای نهادهای فدرال، ایالتی و محلی دولت آمریکا در مورد فناوری شرکت مایکروسافت سوالاتی پرسیده شده است.
نظرسنجی اخیر گوگل نشان می‌دهد که بیشتر افراد نسبت به حملات سایبری احتمالی بعدی نگران بوده و از خدمات امنیتی مایکروسافت ناراضی هستند. گوگل همچنین ادعا می‌کند که تکیه‌ی دولت آمریکا بر فناوری “قدیمی” شرکت مایکروسافت باعث شده تا آسیب‌پذیری آن در برابر هکرها بیشتر شود. با این وجود، نظرسنجی گوگل چندان کامل نبوده و مشکلاتی به آن وارد است.
مشکل اول این است که نظرسنجی مذکور توسط تیم ابری گوگل انجام شده و توسط سازمان‌های مستقل صورت نگرفته است. علاوه بر این، تنها 13 درصد از جامعه‌ی آماری این نظرسنجی را اعضای نهادهای دولتی آمریکا تشکیل داده‌اند (338 نفر از 2600 نفر). با این وجود، حدود نیمی از این افراد ترجیح می‌دهند تا از محصولات و خدمات دیگری به جز محصولات مایکروسافت استفاده کنند. همچنین به‌نظر می‌رسد که برخی از طرفداران فناوری‌ مایکروسافت نیز به ناچار از محصولات این شرکت استفاده می‌کنند چرا که تغییر ارائه‌دهنده‌ی خدمات برای آن‌ها کار دشواری است.
مایکروسافت در پاسخ به گوگل اعلام کرده است که این نظرسنجی “ناامیدکننده اما قابل پیش‌بینی” بوده و این اقدام گوگل باعث ایجاد شکاف در میان تیم‌های امنیتی خواهد شد. مایکروسافت همچنین اعلام کرد که تمام تلاش خود را برای حفظ امنیت کاربران و آژانس‌های دولتی به کار خواهد گرفت و با بهترین نرم‌افزارها و خدمات امنیتی از دولت آمریکا محافظت خواهد کرد.
منبع: TechSpot
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster