مهم ترین عامل در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث، نرخ دیه اعلام شده از سوی قوه قضاییه است. جدول نرخ بیمه شخص ثالث، هر ساله توسط شورای عالی بیمه، تعیین می‌گردد. با توجه به افزایش 25 درصدی نرخ دیه در سال 1401 که به طبع آن، نرخ حق بیمه شخص ثالث نیز افزایش می‌یابد، شورای عالی بیمه، نرخ حق بیمه شخص ثالث در سال 1401، نسبت به سال گذشته را 21 درصد افزایش داد.
این نرخنامه مربوط به “بیمه نامه ایران” است و ممکن است برای دیگر بیمه گذارها متفاوت است.
تعهد مالی : 20 میلیون تومان
تعهد جانی‌ : 800 میلیون تومان
تعهد راننده : 600 میلیون تومان
تعرفه خودروهای 4 سیلندر براساس درصد تخفیف (غیر از پراید ، پیکان و سپند)
تا پایان سال 96 حتی با یک ‌بار تصادف و استفاده از یک کوپن ‌بیمه‌نامه، تخفیف عدم خسارت شما از بین رفته و ‌بیمه‌نامه فاقد تخفیف عدم خسارت محسوب‌‌ می‌شد.
اما در قانون جدید تخفیف بیمه شخص ثالث ، تخفیف‌‌های عدم خسارت با هر بار استفاده از ‌بیمه‌نامه، به صورت پلکانی کاهش یافته و مابقی آن برای بیمه‌گذار حفظ‌‌ می‌شود.
نحوه کاهش تخفیف عدم خسارت به این صورت است که اگر فردی برای بار اول خسارت مالی داشته باشد 20 درصد، بار دوم 30 درصد و بار سوم 40 درصد از تخفیف عدم خسارت مالی او کاهش پیدا‌‌ می‌کند.
این اعداد برای خسارت جانی به ترتیب 30 درصد، 70 درصد و 100 درصد‌‌ است.
در صورتی که بیمه گذاران برای جبران خسارت‌های مالی تقاضای افزایش تعهدات مالی را داشته باشند، شرکت‌های بیمه مکلفند با اخذ حق بیمه مربوط، نسبت به صدور الحاقیه افزایش تعهدات مالی بیمه شخص ثالث اقدام نمایند.
بیمه شخص ثالث، از انواع بیمه است و به موجب آن، بیمه گر، ملزم به جبران خسارات وارد شده، از سوی وسیله نقلیه بیمه شده به اشخاص ثالث است.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster