انتشار فایل جدید APK و بررسی آن نشان می دهد گوگل قصد دارد به طور پیش فرض در اندروید از قابلیت تشخیص ردیاب‌های بلوتوث استفاده کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با توجه به استفاده از تگ هایی AirTag اپل و Tile گوگل نیز تلاش دارد روش هایی را برای تشخیص ردیاب […]
انتشار فایل جدید APK و بررسی آن نشان می دهد گوگل قصد دارد به طور پیش فرض در اندروید از قابلیت تشخیص ردیاب‌های بلوتوث استفاده کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، با توجه به استفاده از تگ هایی AirTag اپل و Tile گوگل نیز تلاش دارد روش هایی را برای تشخیص ردیاب های رقیب ارائه کند.
اپل پس از عرضه ایرتگ روش‌های شناسایی مختلفی را برای این دستگاه منتشر کرد. به طوری که آخرین نسخه به روز رسانی آن در هنگام جدا شدن بیش از ۲۴ ساعت از صاحب خود صدایی را پخش میکند. البته در صورت تشخیص ناخواسته ایرتگ توسط آیفون نیز مجدد به کاربر اطلاع رسانی میشود. اپلیکیشن اندرویدی و ios ردیاب تایل نیز با همین مشخصات در اختیار کاربران قرار گرفت .با این وجود هنوز این روشها برای تشخیص ردیاب ها با مشکلاتی مواجه هستند.
 البته در روش تشخیص ردیاب بلوتوث در اندروید نیز ممکن است خطراتی وجود داشته باشد که باید کاربران از آن مطلع شوند. به عنوان مثال ممکن است این ردیاب های بلوتوث مورد سوء استفاده قرار گرفته و از طریق برخی برنامه های دیگر بر آنها نظارت و کنترل شود. در حال حاضر تیم اندروید روی این قابلیت کار می کند. کد جدید APK نیز نشان می‌دهد احتمالاً کاربران اندرویدی امکان به صدا درآوردن این دستگاه‌ها را خواهند داشت. با توجه به اینکه مراحل اولیه توسعه این ویژگی در حال انجام است زمان زیادی نیاز خواهد بود تا گوگل آن را به صورت عمومی اعلام کند.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster