محققان پس از کشف قدیمی ترین مومیایی در پرتغال دریافتند این مومیایی مربوط به هشت هزار سال قبل است و برخلاف انتظار به جای مصر یا شیلی در اروپا کشف شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حدود شصت سال پیش اسکلت های مدفون در قبرهای ۸ هزار ساله در جنوب پرتغال […]
محققان پس از کشف قدیمی ترین مومیایی در پرتغال دریافتند این مومیایی مربوط به هشت هزار سال قبل است و برخلاف انتظار به جای مصر یا شیلی در اروپا کشف شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، حدود شصت سال پیش اسکلت های مدفون در قبرهای ۸ هزار ساله در جنوب پرتغال کشف شد که بررسی کنونی آن توسط یک تحلیلگر نشان می دهد این مومیایی انسانی که به اروپا تعلق دارد قدیمی ترین مومیایی جهان محسوب می‌شود. این مومیایی در جریان حفاری های دهه ۱۹۶۰ کشف شد که در آن زمان حدود ۱۲ جسد باستانی در منطقه سادو ولی جنوبی پرتغال به دست آمد که یکی از آنها به صورت مومیایی بود.
بررسی عکسهای مربوط به این مومیایی که پیش از این شواهد آن توسط یک باستان شناس پرتغالی به نام دو سانتوس که در سال ۲۰۰۱ در گذشته بود جمع آوری شد نشان می دهند در بین استخوان های کشف شده که یکی از آنها بسیار منعطف است بدن فرد یک بار از هم پاشیده و مجدداً سفت شده است. همچنین برخی استخوان های اسکلت و مفصلهای چسبیده پس از دفن هنوز در جای خود قرار دشتند. علاوه بر آن نشانه هایی از تجزیه بافت بدن در اطراف خاک جشد پیدا نشد. این نشانه ها از مومیایی شدن جسد پس از مرگ حکایت داشته است. بنظر می رسد مومیاای اخیر کشف شده در پرتغال قدیمی ترین مومیایی جهان محسوب می شود که نسب به مومیایی های کشف شده در آتاکامای شیلی حدود 1000 سال قدیمی تر است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster