روسیه قصد دارد با هدف لغو تحریم های تنظیم شده علیه این کشور همکاری با کشورهای دیگر در ایستگاه فضایی بین‌المللی را پایان دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، روگوزین رئیس روسکاسموس در توییت اخیر خود اعلام کرد شرط اولیه و اساسی برای احیای روابط این سازمان با دیگر همکاران خود در […]
روسیه قصد دارد با هدف لغو تحریم های تنظیم شده علیه این کشور همکاری با کشورهای دیگر در ایستگاه فضایی بین‌المللی را پایان دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، روگوزین رئیس روسکاسموس در توییت اخیر خود اعلام کرد شرط اولیه و اساسی برای احیای روابط این سازمان با دیگر همکاران خود در ایستگاه فضایی بین المللی لغو تحریم‌های غیرقانونی علیه این کشور است. همچنین این فرد از ارسال نامه های این سازمان به آژانس فضایی ناسا، آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا خبر داد تا در مورد لغو تحریم ها تجدید نظر شود.
پیش از این نیز اسنادی توسز دیمیتری راگوزین منتشر شده بود که نشان می‌داد مدیر ناسا همچنان به همکاری با روسیه در ایستگاه فضایی بین‌المللی ادامه خواهد داد. لیزا کمپبل رئیس آژانس فضایی کانادا نیز پس از اعلام نظر خود همانند ناسا در بیانیه ای جداگانه اعلام کرد که کانادا نیز با حمایت از برنامه ISS در آینده به انجام این عملیات وفادار خواهد بود. در آخر جوزف اشباخر رئیس آژانس فضایی اروپا نیز با هدف ارزیابی این درخواست و انتقال آن به کشورهای عضو آژانس موافقت کرد. با این وجود روگوزین در توییت دیگری به توقف مشارکت روسیه در ایستگاه فضایی بین‌المللی از یک تاریخ مشخص اشاره کرده است.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster