جزئیاتی از تراشه‌ی اسنپدراگون ۷ نسل یک آینده کوالکام فاش شده است که نشان می‌دهد توانایی رقابت با تراشه‌ی دایمنسیتی ۸۱۰۰ مدیاتک را دارد.
کوالکام در ماه دسامبر ۲۰۲۱، تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل یک (Snapdragon 8 Gen 1) را معرفی کرد و سرانجام به‌نظر می‌رسد که شرکت مذکور قصد دارد تراشه‌ زیرمجموعه‌ی آن را رونمایی کند. با اینکه هنوز نام نهایی تراشه مشخص نیست، طبق شایعات احتمالاً اسنپدراگون ۷ نسل یک (Snapdragon 7 Gen 1) نامیده خواهد شد. به‌ گزارش notebookcheck، افشای اطلاعات جدیدی، جزئیات مهمی را ارائه کرده است.
افشاگر خوش‌نام، دیجیتال‌چت‌استیشن می‌گوید که اسنپدراگون ۷ نسل یک، تراشه‌ی هشت هسته‌ای متشکل از چهار هسته Cortex-A710 و چهار هسته Cortex-A510 خواهد بود؛ یعنی معماری V9 ARM را همان‌طور که در تراشه‌هایی ماننداسنپدراگون ۸ نسل یک کوالکام، دایمنسیتی ۹۰۰۰ مدیاتک و اگزینوس ۲۲۰۰ سامسونگ ارائه می‌شود اتخاذ خواهد کرد؛ البته بدون هسته‌ی Cortex-X2.
گفته می‌شود که تراشه‌ی جدید دارای پردازنده گرافیکی (GPU) Adreno 662 خواهد بود. افزون‌براین، می‌توان فرض کرد که جانشین مستقیم Adreno 660 در اسنپدراگون ۸۸۸ است، اگرچه طرح نام‌گذاری کوالکام همیشه آن‌طور که انتظار می‌رود ساده نیست.

درحال‌حاضر، به‌نظر می‌رسد نزدیک‌ترین رقیب اسنپدراگون ۷ نسل یک کوالکام، دایمنسیتی ۸۱۰۰ مدیاتک (Dimensity 8100) باشد؛ تراشه‌ای که عملکرد و کارایی بهتری نسبت به اسنپدراگون ۸۸۸ سال گذشته داشته است. ظاهراً دایمنسیتی ۸۱۰۰ در یک مورد ضعف دارد؛ زیرا از معماری قدیمی‌تر به شکل هسته‌های Cortex-A78 و Cortex-A55 استفاده می‌کند. باوجوداین، معماری جدیدتر همیشه بهتر نیست، بخصوص که هسته‌های Cortex-A710 فعلی ARM کارایی کمی بدتر از هسته‌های قدیمی‌تر Cortex-A78 دارند.
اکنون هنوز مشخص نیست که اسنپدراگون ۸ نسل یک توسط TSMC یا سامسونگ ساخته خواهد شد. با توجه به جنجال‌هایی که در مورد اسنپدراگون ۸ نسل یک وجود دارد، این موضوع می‌تواند عامل مهمی در تعیین میزان موفقیت تراشه‌ی جدید باشد.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster