انتخابات اتحادیه کسب و کارهای مجازی که قرار بود در آبان ۱۴۰۰ برگزار شود در ۲۳ فروردین ماه برگزار شود. این موضوع روز ۲۵ اسفند ماه صرفا در سایت اتحادیه کسب و کارهای مجازی بیان شده و اسامی نامزدها نیز که متشکل از ۲۶ فعال حوزه است نیز در این وبسایت درج شده است.
طبق جدولی که اتحادیه کسب و کارهای مجازی منتشر کرده، ۲۶ نفر برای حضور در انتخابات هیئت‌مدیره و پنج نفر برای انتخاب بازرس تایید صلاحیت شده‌اند. به طور دقیق مشخص نیست این افراد چه زمانی در این انتخابات ثبت نام کردند و چطور تایید شده‌اند اما در نهایت قرار است طی این انتخابات هفت نفر اعضای هیئت مدیره، سه نفر علی‏‌البدل و دو بازرس اصلی و علی‌‏البدل مشخص شوند.
نکته جالب اینجاست که سابقه دقیقی از برخی از نامزدها در دست نیست و به نظر می‌رسد برخی، مشاورانی در این حوزه بوده‌اند که حالا در یکی از مهمترین انتخابات اتحادیه‌های صنفی مرتبط با تجارت الکترونیکی به عنوان نامزد انتخاباتی شرکت کرده‌اند. از سوی دیگر تمام این نامزدها را آقایان تشکیل می‌دهند.
خبر مهم‌تر اما اینکه یک ائتلاف با نام «تاد» وجود دارد که وبسایت آن تنها به معرفی اعضای این ائتلاف و انتشار چند خبر پرداخته است. ائتلاف تاد شامل ۹ فرد است که نامشان در همین فهرست فوق دیده می‌شود. در این ائتلاف «رضا الفت نسب» از مدیران کنونی و پرخبرترین چهره‌های اتحادیه حضور دارد و هم مدیران برخی استارتاپ‌ها نظیر سفر مارکت و امرتون و شهر سرویس و چهارباغ و نام «محمد خلج» به عنوان مدیرعامل اسنپ و «اشکان میرآرمندهی» به عنوان مدیرعامل دیوار نیز در این فهرست به چشم می‌خورد.
مجموع شرایط نشان می‌دهد ائتلاف تاد از ماه‌ها قبل و پیش از زمان اعلام زمان برگزاری انتخابات، مشغول به کار بوده است. اولین محتوای منتشر شده در سایت تاد مربوط به دی ۱۴۰۰ است. شنیده‌های دیجیاتو حاکی از آن است که هیچ یک از نامزدهای دیگر که عضو این ائتلاف نبوده‌اند، از تاریخ برگزاری انتخابات نیز اطلاعی نداشته‌اند و امروز این تاریخ به آن‌ها اعلام شده است. اگرچه مشخص است که اتحادیه در ۲۵ اسفند این خبر را در سایت خود منتشر کرده اما دقیقا به همین مقدار بسنده‌ کرده‌. حتی اعضای فعلی هیات مدیره سخنی از انتخابات در شبکه‌های اجتماعی خود به میان نیاورده‌اند. حال با توجه به فرصت اندک تا زمان برگزاری انتخابات و عدم اطلاع رسانی دقیق درباره این انتخابات، باید دید فرصتی برای شکل‌گیری یک ائتلاف دیگر وجود دارد یا خیر.
از همه این‌ها گذشته، نکته جالب عدم حضور برخی از مدیران کنونی این اتحادیه در فهرست نهایی انتخابات پیش رو است. «حمید محمدی» (مدیرعامل دیجی کالا) رئیس کنونی هیات مدیره اتحادیه کشوری کسب‌وکارهای مهم‌ترین چهره‌ای است که پس از حواشی صنفی زمستان گذشته ظاهرا لقای حضور در اتحادیه را به عطایش بخشیده است.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster