پروژه جدید هوشمند مدیریت ترافیک در ملبورن با استفاده از داده‌های عظیم مربوط به حسگر ها و دوربین های تعبیه شده در شهر می تواند مشکلات مربوط به ترافیک را برطرف کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، روزانه هزاران داده از طریق دوربین‌های تعبیه شده برای ترافیک در شهرها جمع آوری می […]
پروژه جدید هوشمند مدیریت ترافیک در ملبورن با استفاده از داده‌های عظیم مربوط به حسگر ها و دوربین های تعبیه شده در شهر می تواند مشکلات مربوط به ترافیک را برطرف کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، روزانه هزاران داده از طریق دوربین‌های تعبیه شده برای ترافیک در شهرها جمع آوری می شود. با استفاده از یک سیستم هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری عمیق می توان از این داده‌ها به صورت هدفمند استفاده کرد.
 اخیراً استرالیا پروژه جدیدی را با استفاده از هوش مصنوعی برای به کارگیری این داده ها ارائه کرده که در نتیجه آن علاوه بر کاهش زمان سفر نوعی سیستم مدیریت ترافیک هوشمند ایجاد شده است. این پروژه با نام مسیر هوشمند طی دوره سه ساله در یک خیابان ملبورن اجرا خواهد شد. در این سیستم با کمک حسگر ها و دوربین های موجود داده‌های این شبکه عظیم دریافت شده و مورد استفاده قرار می گیرد .
محققان این پروژه معتقدند با استفاده از این سیستم هوشمند می توان اهداف گسترده ای از داده های زنده و تاریخی را برای مدیریت ترافیک جمع‌آوری کرد. سپس با کمک هوش مصنوعی و الگوریتم های یادگیری عمیق از آن همانند یک مدلسازی پیشرفته در اهداف مختلف استفاده کرد. یکی از این اهداف پیش بینی رخداد ها و اعلام هشدار های اپراتور پیش از وقوع خواهد بود.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster