بر اساس اعلام شهرداری تهران طرح ترافیک از روز ۲۹ اسفند۱۴۰۰ تا پایان روز سیزدهم فروردین ۱۴۰۱ لغو شد و از صبح روز ۱۴ فروردین طرح ترافیک در تهران جاری می‌شود. بر اساس مصوبه شورای شهر تهران همزمان با پایان تعطیلات نوروزی از امروز ۱۴ فروردین ماه اجرای طرح ترافیک پس از دو هفته توقف از سر گرفته می‌‌شود و نرخ جدید که با ۲۵ درصد افزایش نسبت به عوارض سال۱۴۰۰ تعیین شده، مبنای محاسبه هزینه تردد در محدوده‌های ترافیکی مرکز شهر خواهد بود. همچنین از فردا (دوشنبه) طرح ترافیک ساعت 6:30 صبح آغاز و تا ساعت 17 عصر ادامه خواهد داشت و این تصمیم براساس مصوبه شورای ترافیک تهران و به علت شروع ماه مبارک رمضان برگزار شده است.
البته در سامانه «تهران من» هنوز بخش «محاسبه عوارض محدوده‌های ترافیکی» به‌روزرسانی نشده و شهروندان نمی‌‌توانند از هزینه‌‌ سفر با خودروی شخصی در این محدوده‌ها پیش از انجام سفر مطلع شوند.
سقف سهمیه ورودی روزانه خودرو به حلقه اول طرح ترافیک نیز ۱۰۳هزار دستگاه خودرو تعیین شده است و شهروندان برای تردد در این محدوده باید پیش از ورود نسبت به رزرو اینترنتی از طریق سامانه «تهران من» اقدام کنند؛ چراکه در غیر این صورت مشمول پرداخت بالاترین هزینه خواهند شد.
نرخ پایه عوارض سال۱۴۰۱ نیز ۴۳ هزار و ۸۰۰ تومان است که این رقم در ضرایب مربوط به زمان تردد، نوع معاینه فنی و نوع محدوده تردد ضرب خواهد شد و حاصل نهایی، میزان عوارض پرداختی هر تردد روزانه خواهد بود. علاوه بر این، همچون سال گذشته هر شهروند دارای پلاک با شماره شهر تهران، ۲۰ روز سهمیه تردد فصلی رایگان در محدوده کنترل آلودگی هوا یا همان حلقه دوم طرح ترافیک (زوج و فرد سابق) دارد که درصورت اتمام ۲۰ روز سهمیه مذکور، مشمول پرداخت عوارض خواهد شد.
برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است.

نمایش


رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا ایمیل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به ایمیل شما ارسال خواهد شد.


بازگشت به فرم ورود

source

توسط digitalwebmaster