بر اساس اسنادی که آمازون در اختیار وزارت کار ایلات متحده آمریکا قرار داده است، به‌نظر می‌رسد که این شرکت در سال گذشته‌ی میلادی مبلغ 4.3 میلیون دلار را به مشاوران ضد اتحادیه پرداخت کرده تا از تشکیل اتحادیه‌ توسط کارکنان حاضر در انبارهای خود جلوگیری کند.
گزارش HuffPost نشان می‌دهد که کارکنان آمازون موظف بوده‌اند تا در جلساتی حضور پیدا کنند که مشاوران در آن‌ها این افراد را به عدم ایجاد اتحادیه تشویق می‌کرده‌اند. به‌نظر می‌رسد که این جلسات مدتی قبل از آغاز رای‌گیری‌های مربوط به ایجاد اتحادیه توسط کارکنان آمازون در آلاباما و نیویورک برگزار شده است. به‌طور کلی زمانی که مشاوران با کارکنان در خصوص موضوع ایجاد اتحادیه گفت‌و‌گو می‌کنند، شرکت‌ها مجبور به افشای جزئیات مالی مربوط به استخدام این مشاوران هستند.
این جلسات کاملاً قانونی بوده و معمولاً زمانی برگزار می‌شوند که شرکت‌ها نسبت به تصمیم کارکنان خود برای ایجاد اتحادیه خبردار شده‌اند. تعداد کمی از شرکت‌ها در سال گذشته مبلغی بیش از 1 میلیون دلار را برای چنین موضوعی صرف کرده‌اند اما گفته می‌شود که برخی از مشاوران آمازون روزانه بیش از 3 هزار دلار دریافت می‌کردند. رای‌گیری‌های شهر بسمر با 993 رای مخالف و 875 رای موافق به ایجاد اتحادیه کماکان ادامه دارد اما کارکنان آمازون در منطقه‌ی استیتن آیلند نیویورک با 1518 رای موافق و 1154 مخالف به ایجاد اتحادیه رای مثبت داده‌اند.
منبع: Engadget
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster