ریچ اسنیپت در وردپرس چیست؟ ریچ اسنیپ ها که به آن ها نتایج غنی نیز گفته می شوند، قطعه هایی هستند که در صفحه نتایج موتور جستجو گوگل دیده می شوند و باعث می شوند کاربران راحت تر به اطلاعاتی که به دنبالش می گردند، دست یابند. به طور مثال، نتایج ستاره داری که در صفحه نتایج موتور جستجو گوگل دیده می شود، یکی از انواع ریچ اسنیپت ها به شمار می آید. ریچ اسنیپت ها از انواع مختلفی تشکیل شده اند.
برای آن که بتوانید ریچ اسنیپت ها را در نتایج جستجوی گوگل برای وب سایت خود به دست آورید، باید داده هایی تحت عنوان داده های ساختار یافته را به صفحات وب سایت خود اضافه کنید.
برای اضافه کردن ریچ اسنیپت در وردپرس، باید داده های ساختار یافته را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. داده های ساختاریافته کد پشت صحنه ای است که به وب سایت وردپرس خود اضافه می کنید تا به گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک کند تا آن ریچ اسنیپت ها را تولید کنند.
البته باید به این نکته نیز دقت کنید که اضافه کردن داده های ساختار یافته به وب سایت وردپرس شما، تضمین کننده این مسئله نیست که گوگل ریچ اسنیپت ها را در اختیار شما قرار می دهد. اما اگر گوگل متوجه شود که داده هایی که تحت عنوان داده های ساختار یافته به وب سایت وردپرس خود اضافه کرده اید، اطلاعاتی مفید و با ارزش است، به احتمال زیاد از آن ها به عنوان ریچ اسنیپت ها استفاده خواهد کرد. در واقع می توان گفت که یکی از شرط های ریچ اسنیپت در وردپرس، اضافه کردن داده های ساختار یافته به وب سایت وردپرس است.
همان طور که بیان کردیم، برای به دست آوردن ریچ اسنیپت در وردپرس، باید داده های ساختار یافته را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. حال در این بخش از مقاله قصد داریم شما را با روش اضافه کردن داده های ساختار یافته به وب سایت وردپرس آشنا کنیم.
شما با دو روش می توانید داده های مورد نظر خود را به وب سایت وردپرس اضافه کنید.
در ادامه مقاله ما به بررسی هر دو روش می پردازیم و سعی می کنیم شما را با هر دو روش به طور کامل آشنا کنیم تا در به دست آوردن ریچ اسنیپت در وردپرس، دچار مشکل نشوید.
ابتدا باید Schema Markup را ایجاد کنید. بهترین و راحت ترین راه برای ایجاد نشانه گذاری طرحواره یا همان Schema Markup، استفاده از ابزارهایی آنلاینی که در دنیای اینترنت وجود دارد، است. یکی از بهترین ابزارهای آنلاین برای ایجاد نشانه گذاری طرحواره، JSON-LD Merkle است.
پس از اضافه کردن داده های ساختار یافته به صورت دستی، باید مطمئن شوید که داده های ساختار یافته ای که به وب سایت وردپرس خود اضافه کرده اید مورد تایید قرار گرفته اند یا خیر. بدیهی است که اگر داده های ساختار یافته ای که به وب سایت وردپرس خود اضافه کرده اید، مورد تایید قرار نگرفته باشند، شانس شما در به دست آوردن ریچ اسنیپت در وردپرس نیز از بین می رود.
برای بررسی داده های ساختار یافته ای که به وب سایت وردپرس خود اضافه کرده اید، می توانید از ابزار رسمی گوگل به نام Google Structured Data Testing استفاده کنید. استفاده از این ابزار بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که URL خود را به این ابزار وصل کنید. سپس، گوگل تمام داده های ساختار یافته ای را که شناسایی کرده است فهرست می کند و هر مشکلی را که پیدا کرده است را علامت گذاری می کند.
یکی دیگر از روش های اضافه کردن داده های ساختار یافته در وردپرس برای به دست آوردن ریچ اسنیپت در وردپرس، استفاده از افزونه های متعددی است که در وردپرس برای چنین کاری وجود دارند. شما می توانید با استفاده از افزونه های مختلفی که در وردپرس قرار گرفته اند، داده های ساختار یافته را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. ما در این بخش از مقاله قصد داریم تا تعدادی از این افزونه ها را به شما معرفی کنیم.
افزونه هایی که در این قسمت ذکر کردیم، بهترین افزونه های برای اضافه کردن ریچ اسنیپت در وردپرس محسوب می شوند.


info@bizzone.ir آدرس ایمیل
02191004425
تیم تخصصی بیزون متشکل از افرادی است که دقیقا متناسب با اهداف شما دیجیتال مارکتینگ کسب و کارتان را به عهده می گیرد. مهم نیست کجای مسیر قرار دارید، همیشه راهی برای پیشرفت هست.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبسایت متعلق به گروه دیجیتال مارکتینگ بیزون می باشد.

source

توسط digitalwebmaster