بر اساس گزارش موسسه‌ی تحقیقاتی ترندفورس (TrendForce)، قیمت ماژول‌های DRAM در سه‌ماهه‌ی دوم سال 2022 در بخش‌های مختلف بازار کاهش خواهد یافت. بر اساس این گزارش، بیشترین تاثیر روی بازار کامپبوترها بوده و قیمت رم‌های DDR4 و DDR5 چیزی بین 5 تا 8 درصد ارزان‌تر از قبل خواهد شد.
خوشبختانه پس از گذشت دو سال از شیوع ویروس کرونا حالا موجودی این قطعات نسبت به قبل بیشتر شده و شرکت‌های تولیدکننده‌ی قطعات کامپیوتر رویکرد ذخیره‌ی قطعاتی مانند ماژول‌های DRAM را کنار گذاشته‌اند. در حال حاضر بی‌ثباتی میزان تقاضا برای DRAM می‌تواند منجر به سود بیشتر شرکت‌های تولیدکننده‌ی این قطعات در درازمدت شود چرا که هنوز مشخص نیست که جنگ بین روسیه و اوکراین تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و ذخیره‌ی DRAM آن‌ها تا چه مدت به کمک تولیدکنندگان خواهد آمد.
در حال حاضر بخش‌های مختلف بازار با مشکلات مختص خود دست و پنجه نرم می‌کنند. برخی از این بخش‌ها به دنبال مشخص‌شدن میزان دقیق تقاضا برای محصولات خود هستند و برخی دیگر نیز به دنبال جایگزینی ماژول‌های DRAM می‌باشند. انتظار می‌رود که قیمت رم سرور و رم موبابل در سه‌ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی کاهشی 5 درصدی داشته باشد. با این وجود، ترندفورس پیش‌بینی کرده است که قیمت حافظه‌های گرافیکی به علت کاهش ارزش ارزهای دیجیتال با افزایش روبه‌رو خواهد شد.
منبع: DigitalTrends
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2022 TechFars All Rights Reserved

source

توسط digitalwebmaster