با توجه به محدودیت های موجود و عدم استفاده از فناوری 5G در گوشی های هواوی، این شرکت تلاش کرده تا از طریقی دیگر گوشی‌های خود را به این فناوری مجهز کند. هواوی برای تجهیز گوشی‌های خود به اینترنت 5G از یک قاب مخصوص بهره گرفته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، […]
با توجه به محدودیت های موجود و عدم استفاده از فناوری 5G در گوشی های هواوی، این شرکت تلاش کرده تا از طریقی دیگر گوشی‌های خود را به این فناوری مجهز کند. هواوی برای تجهیز گوشی‌های خود به اینترنت 5G از یک قاب مخصوص بهره گرفته است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، اخیراً گوشی های عرضه شده توسط کمپانی هواوی بدون فناوری مربوط به اینترنت 5G بوده است. به همین دلیل این شرکت تلاش کرده تا راه چاره جدیدی پیدا کند. با توجه به اینکه گوشی پرچمدار سری P50 نیز بدون این فناوری خواهد بود این کمپانی چینی با استفاده از یک قاب مخصوص فناوری 5G را به گوشی های خود اضافه می کند.
طبق اطلاعات منتشر شده توسط یک منبع آگاه، در این شرکت با کمک اکسسوری جالب به شکل قاب ماژولار دستگاههای خود را به شبکه 5G متصل خواهد کرد. با توجه به تحریم های ایالات متحده علیه هواوی این شرکت نتوانست گوشی های خود را مجهز به این فناوری عرضه کند. اما هوآوی نیز دست از تلاش بر نداشته و برای دور زدن این محدودیت راه جدیدی را در پیش گرفته است.
تصویری که یکی از کاربران شبکه اجتماعی ویبو از قاب 5G گوشی هواوی منتشر کرده است می توان برخی اطلاعات آن را به دست آورد. درون این قاب محلی برای قرارگیری سیم کارت 5G به همراه مدارهای کوچک قرار دارد. به نظر می‌رسد هواوی با همکاری دیگر سازندگان شخص ثالث این قاب را توسعه داده است.
 کاربران گوشی های هواوی P50 اولین سری از کاربران خواهند بود که به این قابلیت دسترسی پیدا می کنند. با کمک این فناوری احتمالاً کاستی گوشی های هواوی برطرف خواهد شد. با توجه به اینکه چیپ RF هواوی در آینده از فناوری 5G استفاده خواهد کرد این قاب می‌تواند تا آن زمان محدودیت های پیش رو را بردارد.
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster