ایرنیک، مرکز ثبت دامنه‌های ir. و نقطه-ایران (.ایران)، امکان مخفی کردن اطلاعات شخصی نام صاحب دامنه را به بخش WHOIS خود اضافه کرد.
به‌گزارش زومیت، پیش‌ازاین اگر فردی دامنه کشوری ir. ثبت می‌کرد، اطلاعات شخصی او شامل نام کامل، نشانی، شماره‌تلفن، آدرس و… ازطریق بخش WHOIS یا کیست روی سایت ایرنیک دردسترس عموم قرار می‌گرفت. امکان نمایش ندادن و مخفی کردن اطلاعات شخصی صاحب دامنه در سرویس‌های ثبت دامنه رایج دنیا از جمله دات‌کام، دات نت وجود داشته است تا حریم خصوصی صاحب دامنه حفظ شود.
حالا در بیانیه‌ای که در سایت ایرنیک منتشر شده، از امروز ۸ فروردین مرکز ثبت دامنه به‌منظور حفظ حریم خصوصی ثبت‌کنندگان دامنه و همگام با تغییرات جهانی در این خصوص، اقدام به حذف نمایش عمومی اطلاعات دارندگان نام دامنه کرده است. ایرنیک در بیانیه خود، اعلام کرده است که صاحبان دامنه ir. برای مشاهده سیاست جدید در بخش WHOIS می‌توانند به بخش مقررات و قراردادها مراجعه کنند.
در بخش مقررات و قراردادها، آمده است که برای همه نام‌های دامنه این سرویس‌دهنده، کاربر می‌تواند مانع نمایش اطلاعات زیر در WHOIS شود:

  • نام کامل، آدرس قانونی، تلفن، فکس و ایمیل صاحب نام دامنه
  • نام کامل، آدرس حقوقی، تلفن، فکس و ایمیل مخاطب اداری
  • نام کامل و آدرس ایمیل مخاطب فنی
  • نام کامل، آدرس قانونی، تلفن، فکس و ایمیل نماینده (درصورت وجود)
  • داده‌های DNS دامنه
  • تاریخ آخرین تأیید داده‌ها
  • تاریخ انقضای ثبت نام دامنه (از ۲۱جولای ۲۰۱۲ لازم الاجرا شد)

در بخش قوانین و مقررات جدید مربوط به Whois تأکید شده است که ممکن است توسط ایرنیک بررسی‌های دوره‌ای درمورد اعتبار داده‌های ثبت‌نام انجام شود. طبیعی است که این اطلاعات می‌توانند با حکم دادگاه یا به‌منظور فرایند حل اختلاف دراختیار مقام‌های مرتبط قرار گیرند.

لطفا در نظر داشته باشید که زومیت در صورت مشاهده‌ی دیدگاه خلاف قوانین سایت، این حق را دارد که دیدگاه کاربر را بدون اطلاع قبلی پاک کند. همچنین در صورت تکرار در نقض قوانین سایت، به صلاح‌دید زومیت، حساب کاربری کاربر خاطی مسدود خواهد شد.
در صورت مشاهده‌ی تاپیک ها و پست های توهین آمیز یا خلاف قوانین از بحث کردن و پاسخ دادن به آن‌ها جدا خودداری کرده و صرفا موضوع را از طریق آیکون گزارش به اطلاع ما برسانید.

داغ‌ترین‌های امروز

سرورهای زومیت توسط پارس پک میزبانی می‌شود.

source

توسط digitalwebmaster